Reklama

Reklama

Ranking ATP: Hubert Hurkacz dziesiąty, historyczny wyczyn jest o krok

Hubert Hurkacz w najnowszym notowaniu rankingu ATP (z 25 października) zajmuje dziesiątą pozycję - taką samą, jak przed tygodniem. To wyrównanie historycznego wyczynu Wojciecha Fibaka z 1977 roku, lecz wkrótce może być jeszcze lepiej - strata zawodnika do dziewiątego Dominica Thiema jest minimalna.

Nasz rodak w poniedziałek rozpocznie rywalizację w turnieju ATP w Wiedniu. Jego rywalem będzie Andy Murray. Świetne występy w tym sezonie (m.in. triumf w imprezie w Miami) sprawiły, że Hurkacz wdarł się do czołówki światowego rankingu. Już przed tygodniem awansował na dziesiątą pozycję.

Historyczny awans Hurkacza o krok

Kolejny awans, tym razem na najlepszą w historii polskiego tenisa, dziewiątą pozycję był tylko o krok. Zajmujący aktualnie tę lokatę Dominic Thiem ma bowiem ich w najnowszym rankingu w dorobku 3405 - tylko o 27 więcej, niż Hurkacz. Ponieważ Thiem nie startuje w tegorocznej edycji zmagań w Wiedniu, Polak stoi przed wielką szansą, by go wyprzedzić.

Triumf w turnieju "wyceniany" jest na 500 punktów. Gra w finale - 300, półfinale - 180, zaś 1/4 - 90. 

Liderem rankingu niezmiennie jest Novak Djoković (11 430 punktów), który wyprzedza Daniła Miedwiediewa (9630) i Stefanosa Tsitsipasa (7930).

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje