Reklama

Reklama

Ranking ATP: Hubert Hurkacz awansuje do czołowej dziesiątki

Hubert Hurkacz w najnowszym notowaniu rankingu ATP znajdzie się na dziesiątej pozycji. To dla niego najlepszy wynik w karierze. Jednocześnie 24-latek będzie drugim Polakiem w historii, który będzie mógł pochwalić się miejscem w TOP10.

Hurkacz w zakończonym w niedzielę turnieju w Indian Wells dotarł do ćwierćfinału, ulegając Gregorowi Dimitrowowi 6:3, 4:6, 6:7. Punkty zdobyte w imprezie sprawiły jednak, że w rankingu zdołał awansować o jedną lokatę - z 11. na 10. pozycję. 

Hubert Hurkacz wyrównał wynik Wojciecha Fibaka

Poprzednim i jednocześnie jedynym dotąd Polakiem, który należał do grona dziesięciu najlepszych tenisistów zestawienia był Wojciech Fibak. W 1977 roku był on klasyfikowany na dziesiątej pozycji. Wniosek jest zatem prosty - tak dobrze nie było od... ponad czterdziestu lat.

Dobrze wygląda też sytuacja Hurkacza w rankingu ATP Race, na podstawie którego uzyskuje się prawo staru w turnieju Finals. W nim nasz rodak jest na ósmej pozycji, ostatniej, dającej prawo awansu. - Oczywiście, chciałbym w nim wystąpić. To ostatni turniej w roku, więc by w nim zagrać, dajesz z siebie wszystko - mówił niedawno. 

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje