Reklama

Reklama

Rafael Nadal i Pau Gasol zebrali ponad 14 mln euro na walkę z koronawirusem

Utytułowany tenisista Rafael Nadal i koszykarz Pau Gasol poinformowali, że w zbiórce na walkę z koronawirusem w Hiszpanii uzyskali już ponad 14 milionów euro. Pieniądze zostaną przekazane Czerwonemu Krzyżowi.

Słynni sportowcy podali te dane w weekend podczas rozmowy, którą odbyli na Instagramie.

"Uważam, że dokonaliśmy czegoś bardzo ważnego, a także naprawdę pięknego. Wznieciliśmy ogień, ale odpowiedź naszych przyjaciół i wielu osób, których nie znamy, była spektakularna" - podsumował Nadal.

Gasol z kolei przyznał, że jest ogromnie dumny.

Pod koniec marca zaapelowali do innych hiszpańskich sportowców o udział w tej zbiórce. Za cel postawili sobie zgromadzenie 11 milionów euro. Sami także wpłacili na ten cel pieniądze, ale nie podali sumy. Szybko na apel odpowiedzieli m.in. słynny bramkarz Iker Casillas oraz dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso.

Pieniądze mają zostać wykorzystane na zakup sprzętu ochronnego oraz inną niezbędną pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji w związku z pandemią. Wsparcie ma trafić do ponad miliona osób.

W Hiszpanii - według oficjalnych danych - liczba przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 240 tysięcy, odnotowano ponad 27 tysięcy zgonów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy