Radwańska w finale juniorskiego French Open!

Agnieszka Radwańska awansowała w piątek do finału gry pojedynczej juniorek wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa, który odbywa się w Paryżu.

W półfinale starsza z sióstr Radwańskich, rozstawiona z numerem drugim, która w Paryżu jeszcze nie straciła seta, pokonała Czeszkę Katerinę Vankovą 6-2, 6-1. Mecz trwał 51 minut, a Polka popełniła w nim tylko dziesięć niewymuszonych błędów, a także odnotowała jednego asa.

W piątkowym spotkaniu serwis nie był zbyt mocną stroną żadnej z zawodniczek, bowiem Radwańska czterokrotnie zdobywała gemy przy podaniu rywalki, a Czeszka zapisała na swoim koncie dwa przełamania.

W niedzielę rywalką tenisistki z Krakowa będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy dwoma wysoko rozstawionymi zawodniczkami: Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową (nr 1.) oraz Yung-Jan Chan z Tajwanu (3.).

Dotychczas w stolicy Francji Radwańska wygrała z Valerią Pulido-Velasco z Meksyku 6-1, 6-4 , a w drugiej rundzie, gdy prowadziła 2-0 w pierwszym secie z Rosjanką Mają Gawerową, jej rywalka skreczowała. Później uporała si z Włoszką Corinną Dentoni 6-4, 6-0, a w ćwierćfinale pokonała Rosjankę Aleksandrę Panową 6-4, 6-1.

W turnieju Rolanda Garrosa Polka występuje jeszcze w deblu, w którym z Dunką Caroline Wozniacki także osiągnęła półfinał. W piątek po południu będą walczyć o awans do finału z Rumunkami Mihaelą Buzarnescu i Alexandrą Dulgheru, rozstawionymi z piątką.

Przed rokiem, w wieku 16 lat, Agnieszka odniosła pierwszy wielkoszlemowy triumf, wygrywając turniej na trawiastych kortach w Wimbledonie.