Reklama

Reklama

Radek Stepanek po operacji kręgosłupa chce wrócić na korty

Czeski tenisista 38-letni Radek Stepanek po operacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa chce jak najszybciej wrócić na korty. Lekarze zalecają jednak brązowemu medaliście igrzysk w Rio de Janeiro w grze mieszanej trzymiesięczną przerwę i intensywną rehabilitację.

Urodzonym w Karwinie, blisko polskiej granicy zawodnik, wierzy, że po operacji nie będzie miał już chronicznych problemów z kręgosłupem, co pozwoli mu grać jeszcze przez kilka lat.

- Cieszę się, że wszystko już za mną. Teraz pierwsza rzecz to móc wstać, a potem rehabilitacja i rozpoczęcie przygotowań. W lecie chcę wrócić na korty! - napisał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych Stepanek po operacji w Pradze.

W 2016 r. sezon musiał zakończyć w październiku właśnie z powodu problemów ze zdrowiem. W styczniu zagrał jeszcze w Dausze i Australian Open, ale w lutym kręgosłup odmówił mu posłuszeństwa i konieczna była interwencja neurochirurga.

Reklama

Największy sukces Stepanka, oprócz gier olimpijskich, to dwukrotny triumf z Pucharze Davisa z reprezentacją oraz zwycięstwo w Australian Open w grze podwójnej w 2012 r. W pojedynczej osiągnął ćwierćfinał na trawiastych kortach w Londynie w 2006 r. i właśnie po tym dobrym występie był najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP - na ósmym miejscu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama