Reklama

Reklama

Puchar Federacji. Polki straciły szansę na awans

Rosjanki wygrały z Dunkami 3:0 i tym samym zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie A turnieju Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Federacji, który odbywa się w Zielonej Górze. Ten wynik oznacza, że Polki straciły szansę na awans.

Polskie tenisistki przegrały w środę z Rosją 1-2 i żeby mieć nadzieję na wygranie grupy A musiały liczyć na porażkę "Sbornej" z Danią. Niespodzianki nie było. Natalja Wichlancewa pokonała Clarę Tauson 7:6, 6:1, a potem Daria Kasatkina wygrała z Karen Barritzą 6:0, 6:4. Do rozegrania pozostał jeszcze pojedynek deblowy, ale jego wynik nie ma już znaczenia. Debel przypieczętował sukces Rosji. "Sborna" wygrała grupę A i w sobotę zmierzy się z najlepszym zespołem grupy B. Stawką pojedynku będzie miejsce w barażu o awans do Grupy Światowej II.

"Biało-Czerwone" w piątek zagrają z Danią. Jeśli wygrają, to w sobotę czeka je starcie o trzecie miejsce w turnieju. Porażka sprawi, że będą bić się o utrzymanie.

Reklama

Blisko występu w decydującym meczu imprezy w Zielonej Górze są Szwedki, które odniosły drugie zwycięstwo w gr. B. Po środowej wygranej z Ukrainką 2:1 dzień później w takim samym stosunku uporały się z Estonkami. Podobnie jak dzień wcześniej w zespole zwyciężczyń zaprezentowały się tylko dwie zawodniczki - Johanna Larsson i Rebecca Peterson. Tym razem to pierwsza zdobyła punkt w singlu, a potem przyczyniła się do wygranej w deblu.

W drugim pojedynku tej grupy Ukraina pokonała Bułgarię 2:1. W zwycięskiej drużynie, która przyjechała do Zielonej Góry bez Jeliny Switoliny, nie wystąpiły tego dnia dwie czołowe singlistki - Łesia Curenko i Dajana Jastremska. W bułgarskiej ekipie zaś ponownie zaprezentowały się, tak jak w szwedzkiej, tylko dwie tenisistki - Isabella Szinikowa i Wiktoria Tomowa. Honorowy punkt zdobyła druga z nich w singlu.

W piątek w gr. B Bułgarki zmierzą się ze Szwedkami, a Ukrainki z Estonkami. Szansę na awans do finału mają wciąż trzy pierwsze ekipy.

Wyniki czwartkowych meczów turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze:

grupa A:

Rosja - Dania 3:0

Natalia Wichlancewa - Clara Tauson 7:6 (7-3), 6:1

Daria Kasatkina - Karen Barritza 6:0, 6:4

Margarita Gasparian, Anastazja Potapowa - Maria Jespersen, Barritza 6:2, 6:2

Tabela

             M W P sety

1. Rosja     2 2 0 5-1

2. Polska    1 0 1 1-2

3. Dania     1 0 1 0-3

grupa B

Ukraina - Bułgaria 2:1

Marta Kostiuk - Isabella Szinikowa 7:5, 6:4

Kateryna Kozłowa - Wiktoria Tomowa 3:6, 2:6

Kostiuk, Nadia Kiczenok - Szinikowa, Tomowa 6:0, 7:6 (7-0)

Szwecja - Estonia  2:1

Johanna Larsson - Elena Malygina 6:2, 6:3

Rebecca Peterson - Anett Kontaveit 6:4, 6:4

Peterson, Larsson - Kontaveit, Saara Orav 2:6, 6:0, 6:1

Tabela

             M W P sety

1. Szwecja   2 2 0 4-2

2. Bułgaria  2 1 1 3-3

3. Ukraina   2 1 1 3-3

4. Estonia   2 0 2 2-4

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL