Reklama

Reklama

Puchar Federacji. Dawid Celt: Chcemy, żeby odpowiedzialność spoczywała na całej drużynie

​Dzisiaj w Zielonej Górze rozpocznie się turniej grupy I strefy euroafrykańskiej Pucharu Federacji. Weźmie w nim udział 7 reprezentacji tenisistek: Bułgaria, Estonia, Szwecja, Rosja, Dania, Ukraina i Polska. "Biało-Czerwone" trafiły do grupy A, w której zmierzą się z Rosjankami i Dunkami. Na inaugurację zagrają z reprezentantkami Rosji, a kapitan polskiej drużyny, Dawid Celt na "pierwszą rakietę" ekipy wyznaczył Magdę Linette. - Dobrze grała podczas niedawnego turnieju w Tajlandii i to dodało jej pewności siebie. Mam nadzieję, że ten sukces przełoży się na wynik w Zielonej Górze - powiedział Celt.

W 2015 roku Polki zmierzyły się w turnieju Fed Cup ze Szwajcarkami. W Zielonej Górze przegrały 2:3.

- To był dla nas smutny moment, bo byliśmy blisko utrzymania się w Grupie Światowej. Zacięty mecz, niewiele zabrakło. Od tego momentu zaczął się nasz zjazd w Pucharze Federacji - wspomina Celt.

W ubiegłym roku karierę sportową zakończyła Agnieszka Radwańska, żona Dawida Celta. Kapitan reprezentacji podkreśla, że polska kadra jest w okresie przebudowy: - Mamy mieszankę doświadczenia - w postaci Ali Rosolskiej i Magdy Linette - z młodością, którą reprezentują Iga Świątek oraz Maja Chwalińska. Do tego dochodzi wciąż rozwijająca się Magda Fręch. Musimy szukać naszej siły w zespole, bo nie mamy takich indywidualności jak Agnieszka. Staramy się budować atmosferę tak, by odpowiedzialność spoczywała na całej drużynie - dodaje szkoleniowiec.

Reklama

Zespół, który zwycięży w Zielonej Górze awansuje do kwietniowego barażu o grupę światową II. Znajdzie się tam również triumfator rozgrywanego równolegle turnieju w brytyjskim Bath.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama