Puchar Federacji: Czeszki i Rosjanki o krok od finału

Czeskie tenisistki, ubiegłoroczne zdobywczynie Pucharu Federacji, w półfinale po pierwszym dniu prowadzą z Francuzkami w Ostrawie 2-0. O krok od awansu do decydującego spotkania są też Rosjanki, które rywalizują z Niemkami w Soczi.

Cenne punkty Czeszkom zapewniły Lucie Szafarzova i Petra Kvitova. Pierwsza w drugim secie spotkania z Caroline Garcią obroniła pięć piłek meczowych. Druga wróciła do rywalizacji po kilkutygodniowej przerwie, która była jej potrzebna, by - jak mówiła - naładować akumulatory. Czwarta rakieta świata poprzednio o stawkę grała pod koniec lutego.

Rosjanki prowadzą w Soczi z Niemkami 2-0 po zwycięstwach Swietłany Kuzniecowej i Anastazji Pawliuczenkowej. W ekipie gospodarzy, która w lutowym ćwierćfinale pokonała w Krakowie Polki 4:0, zabrakło Marii Szarapowej. Liderka "Sbornej" argumentowała, że nie zdąży wrócić do formy po kontuzji nogi.