Reklama

Reklama

Puchar Federacji. Caroline Wozniacki i Jelina Switolina zagrają w Zielonej Górze

Dunka Caroline Wozniacki i Ukrainka Jelina Switolina przyjadą na turniej Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze. Z polskich tenisistek powołania dostały: Magda Linette, Magdalena Fręch, Iga Świątek, Maja Chwalińska i Alicja Rosolska.

Wozniacki, która ma polskie pochodzenie, to obecnie trzecia zawodniczka rankingu WTA. W przeszłości była liderką tego zestawienia. 28-letnia tenisistka długo czekała na pierwszy triumf w Wielkim Szlemie. Dopięła swego rok temu, gdy zwyciężyła w Australian Open.

Switolina to szósta rakieta świata i trzykrotna ćwierćfinalistka imprez wielkoszlemowych. W obsadzie turnieju w Zielonej Górze, który odbędzie się w dniach 6-9 lutego znalazła się także trzecia zawodniczka z Top 10 - Rosjanka Daria Kasatkina (10. WTA).

Poprzednio podczas imprezy tenisowej w Polsce trzy zawodniczki z czołowej "10" wystąpiły w 2007 roku, podczas ostatniej edycji turnieju WTA - J&S Cup w Warszawie.

Reklama

W składzie "Biało-Czerwonych" nie ma niespodzianek. Kapitan Dawid Celt powołał czołowe singlistki - Linette (86. WTA), Fręch (154.), Świątek (178.) i Chwalińską (345.) oraz Rosolską, najlepszą krajową deblistkę. W porównaniu ze zgłoszonym wcześniej szerokim składem ubyły Paula Kania, Katarzyna Piter i Urszula Radwańska.

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) po raz pierwszy przyznała Polsce organizację największych cyklicznych zawodów drużynowych kobiet w tym sporcie. W Zielonej Górze odbędzie się jedna z dwóch imprez tego etapu Fed Cup. Wystąpią, oprócz gospodarzy, zespoły narodowe: Bułgarii, Danii, Estonii, Rosji, Szwecji i Ukrainy. Pozostałe reprezentacje biorące udział w rozgrywkach zagrają w tym samym czasie w turnieju w Bath w Wielkiej Brytanii. Zwycięzcy obu imprez awansują do meczów play off o awans do Grupy Światowej II, a po dwa najsłabsze zespoły spadną do Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej.

Nie wiadomo jeszcze, z kim "Biało-Czerwone" spotkają się w fazie grupowej lutowych zawodów.

Składy drużyn w turnieju Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze:

Polska: Magda Linette, Magdalena Fręch, Iga Świątek, Maja Chwalińska, Alicja Rosolska

Bułgaria: Wiktoria Tomowa, Isabella Szinikowa, Gergana Topałowa, Petia Arszinkowa

Dania: Caroline Wozniacki, Karen Barritza, Emilie Francati, Clara Tauson, Maria Jespersen

Estonia: Anett Kontaveit, Elena Malygina, Maileen Nuudi, Saara Orav, Valeria Gorlats

Rosja: Daria Kasatkina, Anastazja Pawluczenkowa, Anastazja Potapowa, Margarita Gasparian, Natalia Wichłancewa

Szwecja: Rebecca Peterson, Johanna Larsson, Mirjam Bjoerklund, Cornelia Lister, Caijsa Hennemann

Ukraina: Jelina Switolina, Łesia Curenko, Dajana Jastremska, Marta Kostiuk, Nadia Kiczenok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje