Reklama

Reklama

Puchar Davisa. Tegoroczny turniej finałowy w Madrycie, Innsbrucku i Turynie

Tegoroczny turniej finałowy Pucharu Davisa został wydłużony do 11 dni i rozgrywany będzie w trzech miastach - przekazała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Do Madrytu, który gospodarzem był też w 2019 roku, dołączyły Innsbruck i Turyn.

W 2019 roku odbyła się pierwsza edycja w formule z turniejem finałowym, który wówczas trwał tydzień. Zgodnie z pierwotnym planem tak samo miały wyglądać zmagania elity w tych rozgrywkach w sezonie 2020, ale na przeszkodzie stanęła sytuacja zdrowotna na świecie. Z powodu pandemii Covid-19 zawody przełożono na kolejny rok. Najbliższa edycja ma się odbyć w dniach 25 listopada - 5 grudnia z udziałem 18 reprezentacji.

W każdym mieście swoje mecze rozegrają po dwie trzydrużynowe grupy; w Madrycie A (Hiszpania, Rosja, Ekwador) i B (Kanada, Kazachstan, Szwecja), w Innsbrucku C (Francja, Wielka Brytania, Czechy) i F (Austria, Niemcy, Serbia), a w Turynie D (Australia, Chorwacja, Węgry) i E (USA, Włochy, Kolumbia).

Reklama

Następnie w Madrycie odbędą się dwa ćwierćfinały, oba półfinały i finał, a w Austrii i we Włoszech po jednym ćwierćfinale.

Tytułu wywalczonego w 2019 roku bronią Hiszpanie.

wkp/ krys/Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje