Reklama

Reklama

Puchar Davisa: rozlosowano pary kwalifikacji o turniej finałowy 2020

Słowaccy tenisiści zmierzą się z Czechami w marcowym barażu o awans do przyszłorocznego turnieju finałowego Pucharu Davisa. Losowanie 12 par, których zwycięzcy dołączą do sześciu ekip pewnych już udziału w imprezie w Madrycie, odbyło się w niedzielę w stolicy Hiszpanii.

Będzie to pierwsze spotkanie Czechów i Słowaków w tych rozgrywkach.

Triumfatorzy z ubiegłego roku Chorwaci zmierzą się z reprezentacją Pakistanu lub Indii (ich przeciwnik zostanie wyłoniony w dniach 29-30 listopada), Austriacy z Urugwajczykami, a Amerykanie z drużyną Uzbekistanu.

Baraże odbędą się w dniach 6-7 marca. Zwycięzcy tych meczów dołączą do 18-zespołowej obsady turnieju finałowego, a przegrali będą rywalizować we wrześniu w Grupie I. Pewni występu w imprezie w Madrycie są już półfinaliści tegorocznej edycji: Hiszpania, Wielka Brytania, Kanada i Rosja oraz dwa zespoły, które otrzymały tzw. dzikie karty, tj. Francja i Serbia.

Reklama

Będzie to druga edycja Pucharu Davisa po reformie. W turnieju finałowym 18 drużyn podzielonych jest na sześć grup. Od ćwierćfinałów rywalizacja toczy się systemem pucharowym. Na mecz składają się dwa single oraz debel.

Pary barażowe o awans do przyszłorocznego turnieju finałowego Pucharu Davisa (6-7 marca):

Chorwacja - Pakistan lub Indie

Węgry - Belgia

Kolumbia - Argentyna

USA - Uzbekistan

Australia - Brazylia

Włochy - Korea Płd.

Niemcy - Białoruś

Kazachstan - Holandia

Słowacja - Czechy

Austria - Urugwaj

Japonia - Ekwador

Szwecja - Chile

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL