Reklama

Reklama

Puchar Davisa. Poznaliśmy składy na finał

Kapitanowie drużyn Francji i Belgii podali składy na finał Pucharu Davisa, który zostanie rozegrany w dniach w dniach 24-25 w Lille. Będzie to ostatni akord w sezonie tenisowym. Faworytem są gospodarze.

W drużynie "Trójkolorowych" zabraknie kontuzjowanego Gaela Monfilsa. Zabraknie również Richarda Gasqueta, ale on nie wypadł z pierwszego składu z powodu urazu, lecz z powodu słabszej dyspozycji. W Lille, podobnie jak Julien Benneteau, będzie rezerwowym.

Reklama

Podstawowymi singlistami Francji są więc: Jo-Wilfried Tsonga i Lucas Pouille. W deblu zagra czołowa para świata: Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut.

Goście wystąpią w najlepszym możliwym zestawieniu. Liderem Belgów będzie jak zwykle David Goffin, który obecnie walczy w Finałach ATP w Londynie. Drugim singlistą jest Steve Darcis. Do debla przewidziano Rubena Bemelmansa i Arthura de Greefa, ale być może kapitan drużyny umieści w grze podwójnej któregoś z singlistów.

Finał odbędzie się w dniach 24-26 listopada. Francja zagra w te edycji Pucharu Davisa w Lille po raz drugi z rzędu. W półfinale pokonała osłabioną brakiem kontuzjowanego Novaka Djokovicia Serbię. Faworytem ostatniego starcia w sezonie będą gospodarze.

Skład na finał Puchar Davisa:

Belgia: Jo-Wilfried Tsonga, Lucas Pouille, Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut; kapitan Yannick Noah.

Francja: David Goffin, Steve Darcis, Ruben Bemelmans, Arthur de Greef; kapitan Johan van Herck.

PK

Dowiedz się więcej na temat: puchar davisa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama