Reklama

Reklama

Puchar Davisa: Polacy w 1. rundzie Grupy Światowej zagrają z Argentyną

Polacy w pierwszej rundzie Grupy Światowej przyszłorocznej edycji Pucharu Davisa zmierzą się u siebie z Argentyńczykami. Losowanie par odbywało się w Santiago. "Biało-czerwoni" zadebiutują tym meczem w 16-zespołowej elicie.

Spotkania 1/8 finału Grupy Światowej rozegrane zostaną w dniach 4-6 marca. Polacy pierwszy w historii awans do elity zawdzięczają pokonaniu - w składzie: Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski - w miniony weekend w Gdyni w barażu Słowacji 3-2.

Zajmujący 17. miejsce w rankingu Pucharu Davisa biało-czerwoni byli w środę w Santiago nierozstawieni. Los nie połączył ich jednak z żadną z ekip ze ścisłej czołówki. Argentyńczykom przypadł numer szósty, odpowiadający ich pozycji we wspomnianym zestawieniu. Reprezentacje te nigdy wcześniej się nie zmierzyły, stąd o wyborze gospodarza marcowej konfrontacji zdecydowało dodatkowe losowanie.

Reklama

Drużyna z Ameryki Południowej w tym roku dotarła do półfinału rozgrywek, przegrywając w nim w ostatnią niedzielę z Belgią 2-3. Wystąpili w niej wówczas: Leonardo Mayer, Federico Delbonis, Diego Schwartzman oraz Carlos Berlocq. Pierwszy z nich jest obecnie najwyżej notowany w rankingu ATP - na 36. pozycji. Drugi z tenisistów jest 64. rakietą świata, a trzeci 80. Berlocq koncentruje się na grze podwójnej. W przyszłym roku kapitan Daniel Orsanic może mieć do dyspozycji także Juana Monaco (44. ATP). Nie można też wykluczyć powołania byłego zawodnika światowej czołówki Juana Martina del Potro (obecnie 566.), który jednak w ostatnich latach głównie zmaga się z kłopotami zdrowotnymi.

Argentyńczycy jeszcze nigdy nie zdobyli Pucharu Davisa, ale czterokrotnie dotarli do finału - w 1981, 2006, 2008 i 2011 roku. Tylko oni oraz reprezentacje Rumunii i Indii więcej niż raz wystąpiły w decydującym spotkaniu i wciąż nie mają w dorobku tego trofeum.

Gdyby polskiej drużynie prowadzonej przez Radosława Szymanika udało się wygrać z ekipą z Ameryki Południowej, w lipcowym ćwierćfinale zmierzyli by się z triumfatorem pary Włochy - Szwajcaria.

Pary 1/8 finału Grupy Światowej Pucharu Davisa 2016:

Polska - Argentyna

Wielka Brytania - Japonia

Serbia - Kazachstan

Włochy - Szwajcaria

Francja - Kanada

Niemcy - Czechy

Australia - USA

Belgia - Chorwacja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL