Reklama

Reklama

Puchar Davisa: Polacy trenują w Moskwie, problemy z oświetleniem hali

Polscy tenisiści, którzy w weekendowym meczu z Rosją zainaugurują walkę o awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa, w poniedziałek przeprowadzili w Moskwie dwa treningi. Jak poinformował kapitan reprezentacji Radosław Szymanik, są problemy z oświetleniem hali.

Pierwsi na twardym korcie w Hali Olimpijskiej kompleksu Łużniki przed południem pojawili się gospodarze; Polacy rozpoczęli zajęcia około godziny 13. Na korcie centralnym ćwiczyli Jerzy Janowicz i Grzegorz Panfil, a na treningowym - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski oraz Michał Przysiężny.

- Na razie przyzwyczajamy się do całej atmosfery i do tego, co zastaliśmy na miejscu - powiedział kapitan reprezentacji Radosław Szymanik.

Reklama

Jak się okazało, światło na korcie centralnym było dużo słabsze od tego na korcie treningowym.

- Mieliśmy małą dyskusję z organizatorami na ten temat, ale udało się dokończyć zajęcia. We wtorek przyjedzie sędzia zawodów i oceni sytuację - dodał szef ekipy.

Pierwsze zajęcia, pomimo problemów z oświetleniem, trwały ponad 2,5 godziny.

- Trzeba się przyzwyczaić do nawierzchni, jest trochę zaskakująca. Piłki na niej potrafią sprawić psikusa. Im dłużej zawodnicy grali, tym coraz lepiej się czuli - ocenił Szymanik.

W drugiej, popołudniowej sesji nie brali już udziału Janowicz, Fyrstenberg i Matkowski, którzy z fizjoterapeutą wrócili do hotelu. Panfil razem z Przysiężnym trenowali na korcie centralnym.

Program zajęć na wtorek jest podobny, Polacy mają w planie dwie sesje treningowe. W przerwie planowana jest konferencja prasowa.

- Najwięcej czasu spędzamy w hali albo w hotelu. Jeśli się uda, to spróbujemy zobaczyć Moskwę, ale to zależy również od pogody. Przy minus 20 stopniach lepiej za dużo nie spacerować - wspomniał kapitan "Biało-czerwonych".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy