Reklama

Reklama

Puchar Davisa. Niemcy - Polska 3-2

Polska przegrała w Berlinie z Niemcami 2-3 w barażu o utrzymanie w Grupie Światowej Pucharu Davisa. W pierwszym niedzielnym spotkaniu Kamil Majchrzak sensacyjnie pokonał Floriana Mayera 6:2, 4:6, 6:2, 6:3 doprowadzając do remisu 2-2. W decydującym pojedynku Hubert Hurkacz nie sprostał Janowi-Lennardowi Struffowi.

Majchrzak, który jest dopiero 227. na świecie, rozegrał bardzo dobre zawody, pierwszy raz w karierze pokonując tenisistę z pierwszej "60" rankingu ATP (59.). Jesienią ubiegłego roku zwyciężył 62. wówczas w tym zestawieniu Hiszpana Pablo Carreno Bustę. Nasi zawodnicy wyrównali więc stan meczu z 0-2 na 2-2 i o pozostaniu w Grupie Światowej zadecyduje pojedynek Huberta Hurkacza z Janem-Lennardem Struffem.

W pierwszym secie świetnie rozpoczął Majchrzak. Polak prowadził bowiem 4:0. Potem stracił dwa gemy z rzędu, a decydującym momentem był siódmy, bardzo długi gem. Mayer miał w nim szanse na odrobienie strat, ale ostatecznie go przegrał, podobnie jak i następnego, i całą partię.

Reklama

Kolejny set toczył się pod dyktando serwujących. Do jedynego przełamania doszło dopiero w dziewiątym gemie. Niestety, dokonał tego Niemiec, który utrzymał też własne podanie i wyrównał stan tego meczu na 1-1.

Trzeci set był świetny w wykonaniu Majchrzaka. Dwa przełamania i pewna wygrana 20-latka 6:2. W tej partii również decydujący był siódmy gem, w którym niespełna 33-letni Mayer mógł odrobić stratę, ale ponownie górą był młody Polak.

W czwartym secie Majchrzak odebrał serwis rywalowi w szóstym gemie i dowiózł tę przewagę do końca, wygrywając 6:3. Polak zakończył mecz za trzecią piłką meczową.

Spotkanie trwało dwie godziny i 16 minut. Polak zaliczył 30 niewymuszonych błędów, Niemiec aż 70.

O tym, która z drużyn utrzyma się w Grupie Światowej zadecydował ostatni pojedynek, w którym Hurkacz zmierzył się ze Struffem. Młody Polak dzielnie stawiał opór przez dwa sety, ale przegrał 6:7 (4-7), 4:6, 1:6.

Obie ekipy nie grały w najmocniejszych składach. Wśród "Biało-czerwonych" zabrakło Jerzego Janowicza i Michała Przysiężnego, a u gospodarzy Philippa Kohlschreibera, Alexandra Zvereva i Dustina Browna.

Polacy tylko przez rok cieszyli się z gry w 16-zespołowej elicie tych rozgrywek. W przyszłym sezonie ponownie występować będą na jej zapleczu - w Grupie I Strefy Euro-afrykańskiej.

Wynik barażu o miejsce w Grupie Światowej Pucharu Davisa 2017:

Niemcy - Polska 3-2

piątek

Jan-Lennard Struff - Kamil Majchrzak 6:7 (8-10), 6:3, 5:7, 6:2, 6:1

Florian Mayer - Hubert Hurkacz 1:6, 7:6 (6-8), 6:4, 7:5

sobota

Daniel Brands, Daniel Masur - Łukasz Kubot, Marcin Matkowski 7:6 (7-5), 6:4, 3:6, 4:6, 2:6

niedziela

Florian Mayer - Kamil Majchrzak 2:6, 6:4, 2:6, 3:6

Jan-Lennard Struff - Hubert Hurkacz 7:6 (7-4), 6:4, 6:1


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama