Reklama

Reklama

Puchar Davisa: krecz Kamila Majchrzaka

Kamil Majchrzak skreczował w meczu z Mirzą Basicem i Polska przegrywa w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną 0:1 w 1. rundzie Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. 21-letni tenisista przerwał mecz przy stanie 6:4, 6:3 dla rywala.

259. w rankingu ATP Majchrzak nigdy wcześniej nie miał okazji zmierzyć się z 212. w tym zestawieniu Basicem. W drugim z piątkowych meczów w Zenicy Hubert Hurkacz zmierzy się z Damirem Dzumhurem.

Drugiego dnia rywalizacji do walki przystąpią debliści. Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego czeka o godz. 14 spotkanie z Basicem i Tomislavem Brkicem. Na niedzielę zaplanowano rewanżowe pojedynki singlowe. O godz. 13 zmierzą się pierwsze rakiety obu ekip - Majchrzak i Dzumhur. Dotychczas rywalizowali przeciwko sobie raz - w ćwierćfinale ubiegłorocznego challengera w Mohammedii w trzech setach wygrał Polak.

Reklama

Biało-czerwoni spadli z Grupy Światowej po wrześniowej porażce w barażu z Niemcami w Berlinie 2:3. Gospodarze meczu w Zenicy z kolei w ubiegłym roku awansowali do Grupy I. 

To pierwsze w historii spotkanie tych drużyn w Pucharze Davisa. Zwycięzca meczu w kwietniu zagra z Holandią. Baraże o prawo gry w elicie zaplanowano zaś na 15-17 września.

Puchar Davisa: Bośnia i Hercegowina - Polska 1:0

Mirza Basic - Kamil Majchrzak 6:4, 6:3 i krecz Majchrzaka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama