Reklama

Reklama

Puchar Davisa: Japonia zachowała miejsce w elicie, spadek Argentyny

Japońscy tenisiści wygrali z Brazylią 3-1 w dokończonym w poniedziałek barażu o miejsce w Grupie Światowej w przyszłorocznej edycji Pucharu Davisa. Z elity wypadli zaś Argentyńczycy, którzy triumfowali w rozgrywkach rok temu.

Dokończenie zmagań w Osace utrudniały intensywne opady deszczu. Po piątkowych meczach singlowych gospodarze prowadzili 2=0. Zmagania udało się wznowić dopiero trzy dni później. W deblu zapunktowali Brazylijczycy, ale potem decydujący punkt dla Azjatów zdobył Yuichi Sugita. Japończyk sprawił sobie tym prezent na 29. urodziny.

Wcześniej rozstrzygnęły się losy rywalizacji w pozostałych parach barażowych. Najbardziej uwagę zwróciła porażka Argentyńczyków, którzy w listopadzie świętowali historyczny triumf w Pucharze Davisa. W lutym w pierwszej rundzie kolejnej edycji ulegli Włochom 2-3, a w miniony weekend z Kazachstanem 2-3. W ekipie z Ameryki Południowej zabrakło największej gwiazdy - Juana Martina del Potro.

Reklama

Miejsce w elicie - poza Japonią - zachowały: Chorwacja, Szwajcaria, Niemcy i Kanada. Awans do niej - oprócz Kazachstanu - wywalczyły zaś Holandia i Węgry.

W listopadowym finale GŚ zmierzą się Francuzi z Belgami.

Polscy tenisiści ulegli w Bratysławie Słowakom 1-4 i spadli do Grupy II strefy euro-afrykańskiej.

Wyniki barażów o prawo występu w Grupie Światowej Pucharu Davisa 2018:

Kazachstan - Argentyna 3-2

Kolumbia - Chorwacja   1-4

Szwajcaria - Białoruś  3-2

Holandia - Czechy      3-2

Portugalia - Niemcy    2-3

Japonia - Brazylia     3-1

Węgry - Rosja          3-1

Kanada - Indie         3-2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama