Reklama

Reklama

Puchar Davisa: Janowicz zagra jako pierwszy

Od piątku do niedzieli Zielona Góra będzie gościć uczestników tenisowego Pucharu Davisa. W drugiej rundzie spotkań I grupy strefy euro-afrykańskiej Polska zmierzy się z Republiką Południowej Afryki. W czwartek dokonano losowania gier.

W piątek jako pierwszy na kort wyjdzie Jerzy Janowicz. Jego rywalem będzie Jean Andersen. - Nic nie wiem o tym zawodniku. Nigdy o nim nie słyszałem, ani nie widziałem go w akcji. Będę musiał być przygotowany na ten mecz w stu procentach. Mam nadzieję, że moja dobra gra wystarczy, żeby go pokonać - powiedział tuż po losowaniu "Jerzyk".

Tuż po Janowiczu na korcie pojawi się Łukasz Kubot, który zmierzy się z Rikiem de Voestem. Reprezentant RPA będzie najbardziej zapracowanym tenisistą w Zielonej Górze. W sobotę wspólnie z Ruanem Roelofsem stanie naprzeciwko polskich deblistów Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. Zagra także w niedzielę w singlu.

Reklama

RPA występuje bez swojej największej gwiazdy Kevina Andersona. W dodatku kontuzji, już na treningu w Zielonej Górze, doznał Raven Klaasen. Rywale Polaków nie składają jednak broni i zamierzają walczyć o zwycięstwo. 

- Czujemy się dobrze. Podoba nam się nawierzchnia, która jest tutaj. Musimy się skoncentrować, by osiągnąć dobre wyniki. Strata Klaasena, czyli naszej pierwszej deblowej rakiety, to spore osłabienie dla całej drużyny. Trzeba jednak wyjść na kort i walczyć - przyznał kapitan RPA John Laffnie De Jager.

Polacy są bardzo blisko upragnionej elity. Jeśli wygrają z RPA, to we wrześniu zagrają w barażu o wejście do Grupy Światowej. - Doświadczenie, które zyskaliśmy w ostatnich latach, powinno zacząć owocować. Mamy fantastyczną drużynę. Jesteśmy mocni nie tylko w singlu, ale również w deblu. Dodatkowo gramy u siebie. Wierzę, że uda się wygrać z RPA -  deklaruje Łukasz Kubot.

Plan gier:

piątek - początek o 16:00

Jerzy Janowicz - Jean Andersen

Łukasz Kubot - Rik De Voest

sobota - początek o 14:00

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - Rik De Voest, Ruan Roelofse

niedziela - początek o 12:00

Jerzy Janowicz - Rik De Voest

Łukasz Kubot - Jean Andersen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL