Reklama

Reklama

Puchar Davisa: Janowicz zacznie z Dołgopołowem

Dziś w szczecińskiej Floating Arenie odbyło się losowanie kolejności meczów spotkania II rundy Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa Polska - Ukraina.

Jutro jako pierwsi na kort wyjdą Jerzy Janowicz i Ołeksandr Dołgopołow, a około 20 minut po zakończeniu pierwszego pojedynku rozpocznie się drugi. Zmierzą się w nim Michał Przysiężny, który zastąpił w składzie Kamila Majchrzaka, i Serhij Stachowski.

"Nawet jeśli Michał ostatnio notował słabsze rezultaty, to nawierzchnia twarda jest jego atutem. Kamil najlepiej czuje się na korcie ziemnym. Po kontuzji Michała nie ma już śladu" - uzasadnił zmianę Radosław Szymanik, kapitan reprezentacji Polski.

Reklama

"Chciałem zagrać, ale najważniejsze jest dobro reprezentacji" - uważa Majchrzak.

Do sobotniego debla zostali wyznaczeni Łukasz Kubot i Marcin Matkowski oraz Władysław Manafow i Denys Mołczanow.

W niedzielę singliści "zamienią się" rywalami - Janowicz zagra ze Stachowskim, a Przysiężny z Dołgopołowem.

Należy pamiętać, że kapitanowie mogą jeszcze dokonać zmian, jednak mają do dyspozycji już tylko czterech zgłoszonych dziś graczy.

Początek meczu w piątek o godz. 16.00.

Pojedynek Polski z Ukrainą jest finałem Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. Zwycięska drużyna zagra we wrześniu w barażu z jedną z pokonanych drużyn Grupy Światowej, w tym gronie są m.in. drużyny USA, Czech, Niemiec czy Szwajcarii. Pokonany zespół już w tym roku nie rozegra żadnego meczu, a w przyszłorocznych rozgrywkach nadal występować będzie w grupie pierwszej Euro-Afrykańskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje