Reklama

Reklama

Puchar Davisa - Djoković podziękował fanom

Argentyna remisuje z Brazylią 1-1, a Kanada w takim samym stosunku z Japonią po zakończonych w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego w Buenos Aires i Vancouver pojedynkach Grupy Światowej tenisowego Pucharu Davisa.

Po pierwszym dniu meczów 1/8 finału najbliżej awansu są Francuzi, Brytyjczycy i Serbowie, którzy przed własną publicznością wygrali obie gry singlowe, oraz Australijczycy, którzy prowadzą w Ostrawie z Czechami także 2-0.

Broniący trofeum Szwajcarzy remisują z Belgami w Liege 1-1. W drużynie gości nie ma jednak dwóch zawodników, którzy zapewnili ubiegłoroczny triumf - Rogera Federera i Stana Wawrinki.

W Glasgow Brytyjczycy prowadzą z Amerykanami 2-0. Szkot Andy Murray pokonał Donalda Younga 6:1, 6:1, 4:6, 6:2  i zanotował 20. zwycięstwo w Pucharze Davisa.

Reklama

Bohaterem dnia w ekipie gospodarzy był jednak James Ward. Stoczył trwający cztery godziny i 56 minut pojedynek z Johnem Isnerem i mimo trudnego początku rozstrzygnął go na swoją korzyść 6:7 (4-7), 5:7, 6:3, 7:6 (7-3), 15:13.

W Kraljevie Serbowie, na czele z liderem rankingu ATP Novakiem Djokoviciem, wygrywają z Chorwatami 2-0. Djoković po zwycięstwie nad Mate Delicem 6:3, 6:2, 6:4 podziękował zgromadzonym na trybunach kibicom za ciepłe przyjęcie i aplauz dla rywali podczas odgrywania chorwackiego hymnu.

- To coś, czego nie ogląda się zbyt często. Rany związane z wojną wciąż są jeszcze świeże i bardzo się cieszymy, że fani okazali dziś naszym przeciwnikom takie wsparcie - podkreślił 27-letni Serb.

Wyniki meczów 1. rundy Grupy Światowej:

Frankfurt: Francja - Niemcy         2-0

Glasgow: W. Brytania - USA          2-0

Liege: Belgia - Szwajcaria          1-1

Ostrawa: Czechy - Australia         0-2

Astana: Kazachstan - Włochy         1-1

Kraljevo: Serbia - Chorwacja        2-0

Buenos Aires: Argentyna - Brazylia  1-1

Vancouver: Kanada - Japonia         1-1

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL