Reklama

Reklama

Puchar Davisa: Bośnia i Hercegowina pierwszym rywalem Polaków

Polscy tenisiści zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną w pierwszej rundzie Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej przyszłorocznej edycji Pucharu Davisa. Mecz zostanie rozegrany w dniach 3-5 lutego na Bałkanach.

Polacy - tak jak ich najbliżsi rywale - byli podczas czwartkowego losowania nierozstawieni. "Biało-czerwoni" z Grupy Światowej wypadli po porażce z Niemcami 2:3 w Berlinie w miniony weekend.

"Biało-czerwoni" tylko 12 miesięcy cieszyli się z historycznego występu w 16-zespołowej elicie Pucharu Davisa. Bośnia i Hercegowina z kolei czeka na pierwszy występ na zapleczu Grupy Światowej. Awans do tego grona zapewniło jej zwycięstwo z Litwą 5:0 w ostatni weekend. Wcześniej drużyna, która zadebiutowała w tych rozgrywkach w 1996 roku, rywalizowała na niższych szczeblach zmagań.

Reklama

W rankingu ATP najwyżej sklasyfikowanym Bośniakiem jest Damir Dzumhur, który zajmuje 74. miejsce. Największymi sukcesami 24-letniego zawodnika było dotarcie do trzeciej rundy Australian Open (2014) i French Open (2015). 161. jest Mirza Basic. Z Polaków Jerzy Janowicz jest 169., a Kamil Majchrzak 274.

W zestawieniu uwzględniającym uczestników Pucharu Davisa "Biało-czerwoni" są sklasyfikowani na 66. pozycji (wcześniej spadli o 21 lokat w efekcie kary za zbyt szybką nawierzchnię w marcowym spotkaniu 1. rundy elity z Argentyną w Gdańsku). Ich najbliżsi przeciwnicy plasują się o 29 pozycji wyżej.

Zespoły te jeszcze nigdy nie grały przeciwko sobie, o wyborze gospodarza spotkania zadecydowało więc losowanie.

W przypadku zwycięstwa, w kolejnej rundzie (7-9 kwietnia) Polacy zmierzą się z Holandią. Baraże o prawo gry w Grupie Światowej zaplanowano na 15-17 września przyszłego roku.

W czwartek w Londynie rozlosowano też m.in. pary 1. rundy Grupy Światowej (mecze 3-5 lutego).

Pary 1. rundy Grupy Światowej:

Argentyna - Włochy

Niemcy - Belgia

Australia - Czechy

USA - Szwajcaria

Japonia - Francja

Kanada - Wielka Brytania

Serbia - Rosja

Chorwacja - Hiszpania


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL