Reklama

Reklama

Puchar Davisa: Białorusini zapowiadają zacięte spotkanie

Zdaniem tenisistów Białorusi rozpoczynający się w piątek mecz z Polską powinien być bardzo zacięty. Stawką tego pojedynku będzie awans do Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

"Dla nas niezwykle ważne jest już to, że z reprezentacją małej Białorusi dotarliśmy aż do tego etapu rozgrywek. Co będzie dalej? Zobaczymy. Przed nami mecz z Polską, który powinien być bardzo zacięty" - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Maks Mirny, który niedawno w parze z Wiktorią Azarenką zdobył złoty medal olimpijski w mikście.

Oprócz Mirnego przeciwko Polsce mają również wystąpić: Aleksander Bury, Dzmitrij Żyrmont i Uładzimir Ignatik. Tylko ten ostatni nie dotarł jeszcze do Łodzi, gdzie rozegrany zostanie mecz Polski z Białorusią.

Reklama

Gospodarze przed spotkaniem zapowiadali, że przygotują specjalną nawierzchnię "przeciwko" Białorusi. Ta nawierzchnia to "spowolniony" Deco Turf, na którym lepiej mają się czuć reprezentanci Polski. Zdaniem Białorusinów typ nawierzchni nie będzie miał jednak większego wpływu na wynik meczu.

"Gram wiele lat i jestem przyzwyczajony do tego, że przygotowania do takich spotkań są robione pod gospodarzy. Jesteśmy jednak na tyle doświadczeni, że potrafimy radzić sobie z takimi przeciwnościami. Przyjechaliśmy do Łodzi tydzień wcześniej właśnie po to, żeby zaadaptować się do warunków, w jakich przyjdzie nam walczyć z Polakami" - powiedział Mirny.

Zdaniem Żyrmonta nawierzchnia położona w łódzkim Pałacu Sportu jest podobna do tej, na której Białorusini trenują w Mińsku. "Jest może tylko trochę wolniejsza. Nie ma jednak większych problemów z grą na niej" - powiedział Żyrmont.

Bury dodał natomiast, że na tej nawierzchni "większe szanse na zwycięstwo będzie miał zawodnik lepiej serwujący".

Mecz Polska - Białoruś rozpocznie się w piątek. Na ten dzień zaplanowano dwa mecze singlowe. W sobotę na kort wyjdą debliści, a w niedzielę po raz kolejny publiczności zaprezentują się singliści.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL