Reklama

Reklama

Przysiężny wyeliminował Rosola w Sankt Petersburgu!

112. tenisista świata Michał Przysiężny awansował do półfinału turnieju halowego w Sankt Petersburgu, wygrywając z rozstawionym z numerem siódmym Czechem Lukaszem Rosolem 7:6 (7), 1:6, 6:3. To życiowy sukces naszego tenisisty! Przysiężny przywiezie z Rosji co najmniej 22 tys. dolarów i 90 pkt rankingowych.

W pierwszym secie, po zaciętej walce górą był Przysiężny, który wygrał tie-breaka do siedmiu.

Później wziął górę faworyzowany Rosol, który wyrównał w setach na 1-1, wygrywając 6-1.

Na początku trzeciej partii obydwaj tenisiści wygrywają swoje gemy serwisowe. Przy prowadzeniu 2-1, Michał miał szansę na przełamanie, ale z forhendu wyrzucił piłkę na aut. Przy drugim podejściu, pięknym bekhendem Polak doprowadził do przełamania i objął prowadzenie 3-1!

Przysiężny, dzięki potężnym serwisom, piątego gema wygrał do zera i było już 4-1. Rosol utrzymał podanie, zniżając po chwili na 4-2.

Reklama

Po autowym forhendzie Michała, Rosol miał pierwszą w trzecim secie szansę na przełamanie serwisu Polaka. Przysiężny obronił się jednak wygrywając akcję smeczem przy siatce, a za moment posłał forhendowego "winnera", a wygranie gema na 5-2 zapewnił sobie, dzięki zmuszeniu Czecha do błędu po długiej wymianie na bekhendową stronę (Lukasz wyrzucił piłkę na aut).

Dziewiątego gema Polak wygrał asem serwisowym, w całym meczu miał ich aż 12 i zasłużenie awansował do najlepszej czwórki! Mecz trwał godzinę i 56 minut.

Polak stał się rewelacją turnieju w Rosji, po tym, jak w drugiej rundzie wyeliminował 17. w rankingu i najwyżej rozstawionego tenisistę - Włocha Fabia Fogniniego 6:3, 5:3.

Pula nagród zawodów w Sankt Petersburgu wynosi 455 tys. dolarów.

W półfinale Michał zmierzy się jutro z Łotyszem Ernestsem Gulbisem (6.), który po południu pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 6:1, 6:2.

Wyniki piątkowych spotkań 1/4 finału:

Michał Przysiężny (Polska) - Lukas Rosol (Czechy, 7) 7:6 (9-7), 1:6, 6:3

Ernests Gulbis (Łotwa, 6) - Roberto Bautista-Agut (Hiszpania) 6:1, 6:2

Joao Sousa (Portugalia) - Dimitri Tursunow (Rosja, 4) 6:4, 6:3                

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) - Denis Istomin (Uzbekistan, 8) 6:2, 6:4    

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje