Reklama

Reklama

Prezydent Serbii grzmi po decyzji w sprawie Novaka Djokovicia

Prezydent Serbii Aleksandar Vucić błyskawicznie zareagował na wieść o cofnięciu wizy Novakowi Djokoviciowi. Serbski tenisista ma zostać deportowany z Australii.

Spór między Djokoviciem a australijskimi władzami toczył się już od dłuższego czasu. Dziewięciokrotny triumfator Australian Open został ostatecznie wykluczony z turnieju i być może już nigdy nie zagra na kortach w Melbourne.

Jednomyślną decyzją sądu Serb został pozbawiony wizy i otrzymał nakaz opuszczenia Australii. Więcej o decyzji sądu przeczytasz w tym miejscu.

Novak Djoković poza Australian Open. Prezydent Serbii reaguje

Wcześniej wiza została przyznana mu jako "wyjątkowi medycznemu" mimo braku szczepienia. Sam Djoković twierdził, że w połowie grudnia przeszedł zakażenie koronawirusem. Problem w tym, że udzielał się wówczas publicznie...

Teraz głos w sprawie ponownie zabrał Aleksandar Vucić, który już wcześniej starał się wywrzeć presję na australijskich władzach, by zawodnik został dopuszczony do gry. Jego wypowiedzi pojawiły się w serwisie kurir.rs.

- Przez 11 dni nękali najlepszego tenisistę na świecie. Przez ten cały czas czekał na decyzję, którą podjęli już pierwszego dnia. Myślą, że upokorzyli Djokovicia? Tak naprawdę upokorzyli siebie - stwierdził prezydent Serbii.

- Proces sądowy był pozbawiony sensu. Prokurator po prostu kłamał. Stwierdził, że w Serbii zaszczepiono mniej, niż połowę obywateli. Nie kłamcie! Liczba ta wynosi 58 proc., znaczenie więcej niż w wielu krajach Unii Europejskiej - powiedział Vucić.

Reklama

Czytaj także:

Oświadczenie organizatorów Australian Open w sprawie Djokovicia

Serbskie media: Największy wstyd w historii sportu

Novak Djoković wydał komunikat po decyzji sądu

Kto zastąpi Djokovicia w Australian Open?

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy