Reklama

Reklama

Prawie trzygodzinny bój Magdaleny Fręch w kwalifikacjach Rolanda Garrosa

Prawdziwy maraton zafundowała sobie Magdalena Fręch w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Po prawie trzech godzinach walki pokonała Chorwatkę Terezę Mrdežę 6:7, 6:1, 7:6.

W pierwszym secie obie tenisistki przełamywały się cztery razy. Zaczęło się już w pierwszym gemie, kiedy swój serwis przegrała 23-letnia Polka.

Fręch odrobiła straty w szóstym gemie, a w ósmym wyszła na prowadzenie 5:3. 

Nasza zawodniczka nie wykorzystała jednak szansy i przegrała własne podanie. O zwycięstwie w partii decydował więc tie-break. W nim Mrdeža wyszła na prowadzenie 6-1, Polka obroniła trzy piłki setowe, ale przy kolejnej nie dala już rady, przegrywając tie-break 4-7.

W drugiej partii Fręch dominowała, wygrywając ją 6:1.

Decydujący set rozpoczął się od przełamania serwisu Polki. Ta jednak szybko wróciła do równowagi i objęła prowadzenie 3:1, z dwoma przełamaniami. Chorwatka odrobiła straty w siódmym gemie.

Reklama

Magdalena Fręch potrzebowała trzech piłek meczowych

W 12. gemie Fręch miała szansę na wygranie meczu, ale nie wykorzystała piłki meczowej. Znowu doszło więc do tie-breaku, w którym górą była już nasza tenisistka. Ostatecznie zwyciężyła w nim 7-3, kończąc spotkanie za trzecią piłkę meczową po dwóch godzinach i 46 minutach.

Rywalką Polki w drugiej rundzie kwalifikacji będzie albo Łesia Curenko (30.). Ukrainka na korcie spędziła również dużo czasu, bo dwie godziny i 32 minuty, wygrywając z Amerykanką Danielle Lao 6:1, 4:6, 7:6 (7-0). Awans do turnieju głównego, który rozpocznie się 30 maja, wywalczą zwyciężczynie trzeciej rundy kwalifikacji.


1. runda kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa w Paryżu:

Magdalena Fręch (Polska) - Tereza Mrdeža (Chorwacja) 6:7 (4-7), 6:1, 7:6 (7-3)

Pawo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy