Reklama

Reklama

Poznań Open już bez Polaków. Daniel Michalski odpadł jako ostatni

Po porażce 2-6, 3-6 z Holendrem Boticem van de Zandschulpem z challengera Poznań Open odpadł ostatni polski zawodnik - Daniel Michalski. Nie ma także Szwede Leo Borga, który przegrał na oczach swego ojca Björna.

Björn Borg przybył do Poznania po latach wraz ze swoją rodziną, w tym synem Leo. Wystartował on na poznańskich kortach, ale nie poszedł w ślady ojca, który jako 18-latek wygrywał już French Open. Jego syn przegrał w pierwszym meczy poznańskiego turnieju z Rosjaninem Aleksandrem Szewczenko, kwalifikantem, który ma już w nogach cały proces eliminacyjny w Poznaniu. 

- Monster! Potwór! - mówił o Rosjaninie znakomity niegdyś polski tenisista Wojciech Fibak, który towarzyszył Björnowi Borgowi w obserwacji klęski jego syna. Klęski, bo młody Leo został 5-7, 2-6. Rosyjski tenisista był regularny i mocny, prawie niczego nie psuł. Z każdą piłką grał coraz mocniej i pewniej, pokonał młodego Szweda o wielkim nazwisku bez kłopotu.

Reklama

Poznań Open. Odpadł Daniel Michalski

Polak Daniel Michalski przegrał jeszcze bardziej bezdyskusyjnie z Holendrem Boticem van de Zandschulpem 2-6, 3-6, ale holenderski zawodnik jest rozstawiony w Poznaniu z nr 2. W ten sposób po porażkach Polaków w eliminacjach i odpadnięciu Aleksandra Orlikowskiego nie mamy już na kortach na Golęcinie żadnego polskiego zawodnika, w którym można by upatrywać szansy na sukces w tej imprezie i może przyszłości. A Poznań Open to kuźnia talentów, tu wygrywał trzy lata temu sam Hubert Hurkacz.

W innych meczach Poznań Open: Aleksander Vukic (Australia) - Guido Andreozzi (Włochy) 6-1, 6-4, Mats Moraing (Niemcy) - Tobias Kamke (Niemcy) 6-4, 6-2, Facudno Mena (Argentyna) - Jesper de Jong (Holandia) 6-3, 0-6, 6-4, Bernabe Zapata-Miralles (Hiszpania) - Kimmer Coppejans (Belgia) 6-1, 6-1, Alexandre Müller (Francja) - Enzo Couacaud (Francja) 6-3, 6-2, Nicolas Kicker (Argentyna) - Evan Furness (Francja) 6-2, 7-5, Roberto Marcora (Włochy) - Maxime Janvier (Francja) 6-3, 6-2, Dmitry Popko (Kazachstan) - Vit Kopriva (Czechy) 6-4, 4-6, 7-5, Zdenek Kolář (Czechy) - Jonas Forejtek (Czechy) 6-4, 6-4, Pedro Cachin (Argentyna) - Joao Domingues (Portugalia) 6-3, 6-1, Jiri Lehecka (Czechy) - Tristan Lamasine (Francja) 6-3, 7-5, Miljan Zekić (Serbia) - Gastao Elias (Portugalia) 6-2, 7-5, 

Do czwartku wejście na korty jest bezpłatne. Patronem prasowym turnieju Poznań Open jest Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje