Porażka Łukasza Kubota w pierwszej rundzie w Bangkoku

Łukasz Kubot przegrał z rozstawionym z numerem ósmym Czechem Lukasem Rosolem 3:6, 6:3, 6:7 (2-7) w pierwszej rundzie turnieju ATP na twardych kortach w Bangkoku (z pulą nagród 567 tys. dolarów).

W rankingu ATP Kubot zajmuje obecnie 72. lokatę. Rosol sklasyfikowany jest na 46. miejscu.

To było trzecie spotkanie tych tenisistów. W 2011 roku w Kuala Lumpur (kort twardy) wygrał Kubot, a rok później w Belgradzie (kort ziemny) lepszy okazał się Rosol.

W Bangkoku Czeski tenisista wygrał pierwszego seta do trzech. Drugi, w identycznym stosunku, ale dla Kubota.

Najbardziej zacięty był trzeci set. Tenisiści grali punkt za punkt aż do tie-breaka. W decydującej rozgrywce Rosol szybko objął prowadzenie 4-0 i wygrał tie-breaka do dwóch.