Reklama

Reklama

Ponad sześć milionów dolarów zostanie przekazanych 800 tenisistom

​Ponad sześć milionów dolarów zostanie przekazanych grupie 800 tenisistów i tenisistek, by wspomóc ich w kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa. Chodzi o zawodników sklasyfikowanych niżej w rankingu, którzy przede wszystkim zarabiali startując w turniejach.

Do funduszu dołożyły się obie organizacje - kobieca WTA i męska ATP, a także Międzynarodowa Federacja Tenisa i organizatorzy turniejów wielkoszlemowych.

Kto i w jakiej wysokości otrzyma pieniądze, będą decydowały WTA i ATP.

Już w połowie kwietnia organizacja Association of Tennis Professionals (ATP) zapowiedziała pomoc zawodnikom pomiędzy 150. a 400. miejscem na świecie. Z kolei lider światowego rankingu Novak Djoković, po porozumieniu z dwoma innymi sławnymi tenisistami - Szwajcarem Rogerem Federerem i Hiszpanem Rafaelem Nadalem, chciałby szukać środków dla tenisistów będących w rankingu na pozycjach od 250. do 700.

Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne turnieje tenisowe, odwołane są przynajmniej do połowy lipca. Nie wiadomo, kiedy sezon będzie mógł ruszyć i wielu podchodzi do tego z pesymizmem. Na całym świecie zarażonych jest ponad 3,7 mln ludzi, w tym ponad 256 tys. zmarło.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje