Reklama

Reklama

Polski tenisista Filip Pieczonka zawieszony za doping

Wstydliwe wieści napłynęły do nas z Międzynarodowej Federacji Tenisa. Polski zawodnik Filip Pieczonka został zawieszony z powodu wykrycia w jego organizmie substancji dopingujących.

Filip Pieczonka ma zaledwie 17 lat. I z pewnością nie takiego początku przygody z poważnym tenisem oczekiwał - został właśnie zawieszony przez Międzynarodową Federację Tenisa (ITF) wskutek podejrzeń o świadome stosowanie środków dopingujących.

W organizmie zawodnika znaleziono steryd anaboliczny o nazwie oxandrolon (znany też jako anavar). Znajduje się on na liście substancji zakazanych. Powoduje przyrost masy ciała.

Próbkę moczu do badania pobrano od Pieczonki 1 września podczas turnieju ITF World Tennis Tour w Czarnomorsku na Ukrainie. Materiał trafił do laboratorium w Montrealu. To tam sporządzono oficjalny raport w tej sprawie.   

Reklama

Filip Pieczonka wycofał się z turnieju w Stambule

Zawieszenie Polaka weszło w życie 15 października. Z tego powodu nastolatek musiał wycofać się z juniorskiego turnieju Grade 2 w Stambule. Zdążył dotrzeć do fazy półfinałowej zarówno w singlu, jak i w grze podwójnej.      

Pieczonce przysługuje odwołanie od decyzji ITF. Na razie teinisista nie skorzystał jednak z takiej możliwości.

***
Na całą sytuację szybko zareagował Polski Związek Tenisowy. Zarząd PZT podjął decyzję o zawieszeniu Filipa Pieczonki w prawach członka kadry narodowej juniorów z dniem 15 października oraz wstrzymuje wszelką pomoc finansową z programów PZT, do czasu ostatecznego zakończenia sprawy i finalnych decyzji odpowiednich organów, w tym organów międzynarodowych.

UKi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL