Reklama

Reklama

Polska i Estonia zagrają w najmocniejszych składach

W najsilniejszych składach wystąpią drużyny Polski i Estonii, które w dniach 6-8 kwietnia zmierzą się w Inowrocławiu w spotkaniu o Puchar Davisa w drugiej rundzie Grupy II Strefy Euro-afrykańskiej. Do Łukasza Kubota w singlu dołączył Jerzy Janowicz.

Oprócz nich kapitan polskiego zespołu Radosław Szymanik powołał deblistów Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego, którym pomaga jako trener od kilku sezonów. Obaj są obecnie piątą parą tegorocznej klasyfikacji ATP "Doubles Race to London", która wyłoni uczestników kończącego sezon turnieju masters - ATP World Tour Finals w londyńskiej O2 Arena.

W indywidualnym rankingu deblistów zajmują ex aequo dziesiąte miejsce.

Liderem polskiej drużyny będzie Łukasz Kubot, który jest w singlu sklasyfikowany na 51. miejscu na świecie. Na drugiej rakiecie wystąpi Janowicz - 196. w rankingu ATP World Tour.

Reklama

W ekipie rywali zagrają w singlu Jurgen Zopp (120. w rankingu) i Vladimir Ivanov (513.), a w składzie znaleźli się także Jaak Poldma (1148.) oraz Mait Kunnap (niesklasyfikowany).

Stawką trzydniowej rywalizacji na korcie twardym typu Taraflex w OSiR Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu będzie prawo gry w barażach o awans do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej (14-16 września), którą Polacy opuścili w ubiegłym roku po czterech latach występów w niej. Zwycięzca trafi wtedy na Białoruś lub Bośnię i Hercegowinę.

W piątek 6 kwietnia pierwszy z dwóch pojedynków singlowych rozpocznie się o godzinie 14.00. W sobotę start spotkania deblowego wyznaczono na godz. 13.00, w niedzielę rewanżowe mecze gry pojedynczej ruszą w południe.

Bilety będą sprzedawane w cenie 10 złotych w przypadku jednodniowych (5 zł ulgowe), a także trzydniowe karnety po 25 zł (ulgowy 10 zł).

Składy na mecz Polska - Estonia (6-8 kwietnia):

Polska

Łukasz Kubot

Jerzy Janowicz

Mariusz Fyrstenberg

Marcin Matkowski

Estonia

Jurgen Zopp

Vladimir Ivanov

Mait Kunnap

Jaak Poldma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama