Reklama

Reklama

Polscy kibice wściekli po meczu Igi Świątek. Na telewizję

Iga Świątek bez większych problemów odprawiła w Australian Open szwedzką zawodniczkę Rebekkę Peterson 6-2, 6-2. Nie trwało to długo, ale kibice w Polsce i tak nie mogli tego meczu zobaczyć. To wprawiło ich w złość, a stacja Eurosport wyjaśnia powody, zasłaniając się kłopotami technicznymi.

Oglądanie meczów Polaków na Australian Open nie jest dla kibiców sprawą łatwą. Z powodu różnicy czasowej z Melbourne muszą oni bowiem albo zarywać noce, albo wstawać o świcie. Jest to pewnego rodzaju poświęcenie, ale pojedynki polskich zawodników przy obecnej pozycji polskiego tenisa elektryzują kibiców. Stąd brak transmisji telewizyjnej w Eurosport z meczu Igi Świątek wzbudził wielkie kontrowersje. Stacja została mocno skrytykowana w internecie, bowiem kibice wstający nad ranem nie znaleźli meczu na antenie. Był on pokazywany w Playerze, ale też nie cały. W pewnym momencie transmisja przestała działać.

CZYTAJ TAKŻE: Australian Open. To smutny dzień dla polskiego tenisa

Stacja napisała wyjaśnienia na Twitterze, że w przypadku transmisji z Australian Open w telewizji pokazywane są wyłącznie mecze rozgrywane na dwóch głównych arenach. Mecz Igi Świątek takim nie był.

Reklama

Jednakże kibice argumentowali, że w poprzednich edycjach Australian Open także pojedynki z bocznych kortów dało się pokazać w telewizji, jaki więc tym razem mamy problem? Tutaj wyjaśnieniem była godzina meczu. Okazuje się, że Eurosport podczas Australian Open ma możliwość otwarcia polskiego okna w transmisji telewizyjnej dopiero od godziny 6.

Kibice są wściekli. Pocieszeniem może być to, że im dalej dochodzi Iga Świątek w australijskim turnieju, tym na lepszych kortach i o korzystniejszych dla polskiego widza porach będzie rozgrywała swoje mecze. To jedyna polska zawodniczka, która pozostała w turnieju - w singlu odpadli już Kacper Majchrzak, Kacper Żuk, Magda Linette, Magdalena Fręch i dość nieoczekiwanie Hubert Hurkacz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama