Reklama

Reklama

Polki awansowały do Grupy Światowej Pucharu Federacji!

Polskie tenisistki pokonały w Barcelonie Hiszpanki 3-2 i zagrają w Grupie Światowej Pucharu Federacji. W decydującym o awansie spotkaniu Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska wygrały w deblu z Anabel Mediną Garrigues i Silvią Soler Espinosą 6-4, 6-2.

Przed pojedynkiem deblowym Polki remisowały z Hiszpankami 2-2. Punkty dla "Biało-czerwonych" zdobyła Agnieszka Radwańska. Nasza najlepsza tenisistka najpierw pokonała Silvię Soler Espinosę, a następnie Marię Teresę Torro-Flor.

Tym samym rywalkom nie sprostała Urszula Radwańska, dlatego o awansie do Grupy Światowej Pucharu Federacji decydował debel. Pierwotnie obok Alicji Rosolskiej miała wystąpić Paula Kania, ale trener Tomasz Wiktorowski dokonał korekty w składzie i posłał w bój niezawodną w rywalizacji z Hiszpankami Agnieszkę Radwańską.

Reklama

Pierwszy set był bardzo zacięty. Inicjatywę miały rywalki, które prowadził 4-3. Finisz należał jednak do "Biało-czerwonych". Polki wygrały trzy kolejne gemy i po bardzo dobrej końcówce wyszły na prowadzenie w meczu.

Drugi set był koncertowy w wykonaniu naszych pań. Alicja Rosolska grała jak w transie, na tradycyjnie bardzo wysokim poziomie grała też Agnieszka Radwańska i po dwóch przełamaniach Polki prowadziły już 4-0. Hiszpanki nie złożyły broni i jeszcze spróbowały odwrócić losy rywalizacji, ale nasze zawodniczki zachowały zimną krew i zwyciężyły 6-2.

Po ostatniej piłce zawodniczki wraz z całym sztabem odtańczyły taniec radości. Zasłużony. Na awans do elity Polki czekały aż 20 lat!

Poprzednio "Biało-czerwone" w Grupie Światowej wystąpiły w 1994 roku, ale wówczas o trofeum walczyły 32 drużyny narodowe. Od 2005 roku na stałe jest ich osiem (w międzyczasie liczba ekip zmieniała się od ośmiu do 16).

Agnieszka Radwańska, Alicja Rosolska - Anabel Medina Garrigues, Soler Espinosa 6-4, 6-2

Wyniki wcześniejszych spotkań

niedziela

Silvia Soler Espinosa - Urszula Radwańska 6:1, 6:3

Maria Teresa Torro-Flor - Agnieszka Radwańska  3:6, 2:6

sobota

Silvia Soler Espinosa - Agnieszka Radwańska  2:6, 2:6

Maria Teresa Torro-Flor - Urszula Radwańska  4:6, 6:0, 6:1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy