Reklama

Reklama

Polka wyreżyserowała film o Novaku Djokoviciu

Film o karierze tenisisty Novaka Djokovica wyreżyserowany przez Polkę Zuzannę Szyszak obejrzało w internecie już ponad 120 tysięcy ludzi.

Film "Ajde!" - po serbsku "naprzód" - został opublikowany we wtorek na stronie internetowej www.ajdethemovie.com. Do czwartkowego poranka obejrzało go ponad 120 tys. osób. Wśród nich Djoković oraz jego żona Jelena, którzy swoimi wrażeniami podzielili się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Jestem zaszczycony tym dziełem sztuki. Zuzanna, jestem pewien, że osiągniesz fantastyczne rzeczy w swoim życiu" - podkreślił Djoković. "

"Brakuje mi słów po obejrzeniu tego filmu. Przywołał on wszystkie wspomnienia i doprowadził mnie do łez" - napisał Serb.

Reklama

"Uwielbiam ten emocjonalny i poruszający film. Znakomita robota!" - dodała Jelena.

"Ajde!" to film dyplomowy Szyszak, kończący jej dwuletnie studia magisterskie na University of Arts London. Polka przygotowała dziesięć kopii filmu, na których chciałaby uzyskać podpis Serba, a następnie zlicytować je na cele charytatywne.

Absolwentka Polsko-Japońskiej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie jest fanką tenisa od piątego roku życia. Zainspirowana historią Djokovica, który rozpoczynał karierę w bombardowanym Belgradzie, aby później dojść na szczyt, postanowiła pokazać jego historię w formie filmu. Jego premiera nastąpiła podczas rozgrywanego na kortach trawiastych w południowym Londynie wielkoszlemowego Wimbledonu. Djokovic wygrał tu w 2011 i 2014 roku, a w obecnej edycji awansował już do trzeciej rundy.

Z Londynu Jakub Krupa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL