Reklama

Reklama

Półfinał Rolanda Garrosa: Szarapowa - Azarenka 6:1, 2:6, 6:4

Rozstawiona z numerem 2 Rosjanka Maria Szarapowa wygrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką (nr 3) 6:1, 2:6, 6:4 w półfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Roland Garros (pula nagród 21,017 mln euro). Jej rywalką w finale będzie Amerykanka Serena Williams.

Spotkanie przerwano na około pół godziny w końcówce drugiego seta z powodu opadów deszczu.

W pierwszej partii lepsza była Szarapowa. Rosjanka oddała rywalce tylko jednego gema. Drugiego pewnie wygrała Białorusinka. 

W 7. gemie trzeciej partii Szarapowa po raz trzeci przełamała serwis rywalki i prowadząc 5:2 miała aż cztery piłki meczowe, ale Azarenka nie poddawała się i wygrała trwającego kilkanaście minut ósmego gema, a w kolejnym pewnie wykorzystała atut własnego podania i skołatane nerwy rywalki.

Rosjanka opanowała zdenerwowanie i 10. gema wygrała bez straty punktu, efektownie kończąc mecz asem serwisowym po dwóch godzinach i 10 minutach.

Reklama

Oprócz tenisa na bardzo wysokim poziomie obie zawodniczki, jak zwykle zresztą, zafundowały kilkunastotysięcznej widowni całą gamę pisków, jęków i postękiwań.

- Nie powiedziałabym, że zamieniam się w zawodniczkę specjalizującą się w grze na +ziemi+, ale faktycznie z każdym rokiem lepiej mi na niej idzie. Jednak daleko jeszcze do ideału. Na pewno jest dużo lepiej, niż jeszcze kilka lat temu. Zresztą gdyby rok temu ktoś mi powiedział przed Paryżem, że tu wygram, to roześmiałabym się i podziękowałabym mu za mocną wiarę we mnie - wspomniała Szarapowa, która broni zdobytego przed rokiem tytułu.

W drugim półfinale Amerykanka Serena Williams (1) wygrała z Sarą Errani (5) 6:0, 6:1. Tenisistka z Włoch w poprzedniej rundzie wyeliminowała Agnieszkę Radwańską. 

Półfinały Rolanda Garrosa:

Maria Szarapowa (Rosja) - Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:1, 2:6, 6:4

Serena Williams (USA, 1) - Sara Errani (Włochy, 5) 6:0, 6:1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama