Reklama

Reklama

Polak pomógł Nadalowi

Rafael Nadal przerwał hegemonię Rogera Federera na trawiastych kortach Wimbledonu. Okazało się, że w osiągnięciu sukcesu pomógł Hiszpanowi polski tenisista Jerzy Janowicz.

Mierzący 202 cm Janowicz trenował z Nadalem przed finałem Wimbledonu. "Mój trener Kuba Ulczyński podszedł do trenera Nadala i zapytał, czy jego podopieczny nie chciałby potrenować z polskim juniorem. Zgodził się od razu" - powiedział Janowicz w "Super Expressie".

"Jerzyk" trenował z Nadalem przez godzinę. Janowicz serwował regularnie z prędkością 220-230 km/h. "Średnio co czwarta piłka to był as z mojej strony, ale i tak go oszczędzałem" - zażartował Janowicz.

"Jakie wyciągnąłem wnioski z tego treningu? Muszę jeszcze sporo trenować. Przede wszystkim przekonałem się jednak, że seniorzy nie są jakimiś zarozumiałymi bufonami, tylko normalnymi ludźmi" - stwierdził Janowicz.

Reklama

Po treningu Polak usłyszał pochwały od gwiazdy światowych kortów. "Powiedział, że jak na mój wzrost, to bardzo dobrze poruszam się po korcie i że mam szansę być bardzo wysoko" - wyznał Janowicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL