Pogromczyni Świątek idzie za ciosem! Triumfatorka Wimbledonu rozbita

Madison Keys, która w trzeciej rundzie turnieju WTA w Cincinnati odprawiła Igę Świątek, pokonując ją 6:3, 6:4 zameldowała się już w półfinale imprezy. W piątkowy wieczór polskiego czasu, w ćwierćfinale pokonała Jelenę Rybakinę, zwyciężczynię tegorocznego Wimbledonu 6:2, 6:4.

Dla Keys zwycięstwo nad Igą Świątek miało szczególny wymiar. Pierwszy raz w karierze udało jej się bowiem ograć aktualną liderkę rankingu WTA. Jak się okazuje - na tym wyczynie nie zamierzała poprzestać. "Na rozkładzie" ma już też triumfatorkę tegorocznego Wimbledonu.

Pokaz siły Madison Keys. Jest już w półfinale

Jelena Rybakina nie była w stanie nawiązać z Amerykanką równorzędnej walki. W pierwszym gemie, po... 21 piłkach dała się przełamać, a niedługo później przegrywała już 0:4. Ostatecznie Keys oddała jej tylko dwa gemy.

Set drugi był nieco bardziej wyrównany. Rybakina prowadziła w nim 2:0, ale odpowiedź zawodniczki ze Stanów była piorunująca. Całego seta wygrała ona 6:4 i zameldowała się w najlepszej czwórce zmagań w Cincinnati.

O finał powalczy z Ajlą Tomljanovic lub Petrą Kvitovą.

Madison Keys - Jelena Rybakina 6:2, 6:4