Reklama

Reklama

Pogromca Huberta Hurkacza idzie jak burza! Czeka go mecz z gigantem

Adrian Mannarino, który w drugiej rundzie Australian Open wyeliminował Huberta Hurkacza, zameldował się już w 1/8 finału imprezy. W swoim spotkaniu trzeciej rundy odprawił Arsłana Karacewa, wygrywając 7:6, 6:7, 7:5, 6:4.

Francuz nie był faworytem meczu z Polakiem, lecz wykorzystał jego słabszą dyspozycję i wygrał bardzo zdecydowanie, w trzech setach. Już ten fakt uznać można było za niespodziankę, lecz 33-latek swoją kapitalną historię wciąż pisze. 

Adrian Mannarino już w czwartej rundzie

Jego rywalem w trzeciej rundzie był Arsłan Karacew, aktualny numer 15 rankingu ATP. Rzecz jasna to Rosjanin był faworytem, lecz Mannarino od pierwszych piłek w żaden sposób mu nie ustępował. Starcie było jednak niezwykle zacięte. Pierwsze dwa sety kończyły się tie-breakami. Pierwszy wygrał Francuz, drugi - Rosjanin.

Partia numer trzy rozstrzygnięta została po dwunastu gemach na korzyść Francuza (7:5), który był tym samym już tylko o krok od awansu do czwartej rundy Australian Open. Kropkę nad "i" postawił, wygrywając w czwartym secie 6:4.

Reklama

Spotkanie odbywało się o bardzo późnej porze czasu miejscowego. Dość powiedzieć, że zakończyło się po godzinie 2:30 w nocy.

Czwarta runda to najlepszy wynik Mannarino w historii tego turnieju wielkoszlemowego. Nagrodą za jego osiągnięcie będzie mecz z Rafaelem Nadalem, którego stawką będzie ćwierćfinał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy