Reklama

Reklama

Piękne słowa triumfatorki Rolanda Garrosa o zmarłej trenerce

Barbora Krejczikova po zwycięstwie nad Anastazją Pawluczenkową w finale gry pojedynczej kobiet turnieju im. Rolanda Garrosa, oddała cześć swojej byłej trenerce, zmarłej Janie Novotnej.

"Nie mogę uwierzyć w to, co się stało, nie mogę uwierzyć w to, że wygrałam turniej Wielkiego Szlema" - mówiła Krejczikova tuż po meczu.

"Przechodziłam naprawdę trudny czas, kiedy Jana umierała. Większość czasu byłam wtedy przy niej i chciałam tego doświadczyć, ponieważ sądziłam, że to może mnie wzmocnić" - stwierdziła czeska tenisistka. Novotna zmarła na raka w listopadzie 2017 roku, miała tylko 49 lat.

"Jej ostatnie słowa brzmiały: ciesz się tenisem i spróbuj wygrać turniej Wielkiego Szlema. Wiem, że teraz skądś patrzy na mnie i to wszystko, co wydarzyło się w w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zdarzyła właśnie dlatego, że nade mną czuwała i chciałabym jej mocno podziękować" - tłumaczyła Krejczikova.

"To było niesamowite, że mogłam ją poznać i to była dla mnie duża inspiracja. Brakuje mi jej, ale mam nadzieję, że jest teraz szczęśliwa, bo ja jestem niezmiennie szczęśliwa" - powiedziała Krejczikova.

25-latka została pierwszą Czeszką od 1981 roku, która wygrał singiel w Rolandzie Garrosie. Wtedy zwyciężyła Hana Mandlikova.

Reklama

Barbora Krejczikova wygrała grę pojedynczą Rolanda Garrosa

 Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Krejczikova, która po raz pierwszy wygrała wielkoszlemowy turniej w grze pojedynczej, wpisała się w pewną serię, która od sześciu już lat trwa w Paryżu - triumf przypada tenisistce, dla której jest to pierwsze zwycięstwo w Wielkim Szlemie.

25-lata z Czech pokonała Pawluczenkową 6:1, 2:6, 6:4, a to może być nie koniec jej sukcesów w tym roku w turnieju Rolanda Garrosa. W niedzielę, w parzę z rodaczką Katerziną Siniakovą, wystąpi w finale debla przeciwko Amerykance Bethanie Mattek-Sands i Polce Idze Świątek.

Krejczikova, która była numerem jeden deblowego rankingu WTA, i Siniakova wygrały już w grze podwójnej Rolanda Garrosa, a także Wimbledon (oba w 2018), w a tym roku były w finale Australian Open.

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Pawo

Dowiedz się więcej na temat: Barbora Krejczikova | roland garros

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama