Reklama

Reklama

Petra Kvitova zakończyła tenisowy sezon z powodu stanu zdrowia

Słynna czeska tenisistka Petra Kvitova poinformowała o zakończeniu występów w tym sezonie. Półfinalistka niedawnego turnieju Roland Garros jako powód podała stan zdrowia. To oznacza, że nie zagra w przyszłym tygodniu w turnieju WTA w Ostrawie.

"Moje ciało nie jest gotowe, aby być na pełnych obrotach i grać na twardych nawierzchniach. To nie jest pojedyncza kontuzja, ale ogólne wyczerpanie organizmu. Chodzi o to, aby nie robić sobie większej krzywdy" - przyznała 30-letnia tenisistka.

Jak dodała, żałuje swojej nieobecności w turnieju w Ostrawie, jednak musi dbać o zdrowie.

"To jasne, że Ostrawa jest mi bliska, ale nie będzie kibiców, a nie wiem, czy mój organizm dałby radę. Przepraszam, ale muszę dbać o zdrowie, to jest najważniejsze" - podkreśliła.

W porównaniu z poprzednimi sezonami nie zamierza już grać za wszelką cenę, woli się oszczędzać. "Mam doświadczenie, więc wierzę, że taka decyzja jest słuszna" - stwierdziła utytułowana Czeszka.

Reklama

Kvitova to dwukrotna triumfatorka Wimbledonu (2011, 2014). W zakończonym w miniony weekend turnieju French Open dotarła do półfinału. Wielkoszlemową imprezę na kortach ziemnych w Paryżu wygrała Iga Świątek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy