Reklama

Reklama

Petra Kvitova wycofała się ze startu w Eastbourne

Petra Kvitova, która wygrała w niedzielę turniej WTA w Birmingham, zrezygnowała z udziału w toczącej się w tym tygodniu imprezie cyklu na kortach trawiastych w Eastbourne (pula nagród 753 900 dol.). Czeska tenisistka zgłosiła kłopoty z mięśniami brzucha.

Zawody w Eastbourne to ostatni sprawdzian dla tenisistek przed rozpoczynającym się 3 lipca wielkoszlemowym Wimbledonem. Leworęczna Kvitova (12. WTA) triumfowała w tej imprezie dwukrotnie - w 2011 roku i trzy lata później.

27-letnia Czeszka w niedzielę wygrała 20. turniej w karierze. Był to jej pierwszy sukces od powrotu pod koniec maja na korty po grudniowym napadzie we własnym domu, w wyniku którego doznała obrażeń lewej ręki.

W drugiej rundzie w Eastbourne odpadła rozstawiona z "czwórką" Dominika Cibulkova, którą pokonała Brytyjka Heather Watson 7:5, 6:4. Słowaczka w tym roku nie wygrała jeszcze żadnego meczu na trawie.

Reklama

Od drugiej rundy rywalizację w tym turnieju rozpocznie też Agnieszka Radwańska, która w poniedziałkowy wieczór pozna rywalkę w tej fazie zmagań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama