Reklama

Reklama

Paweł Ciaś wygrał turniej tenisowy Magnolia Cup

Paweł Ciaś wygrał juniorski turniej ITF Magnolia Cup, rozgrywany tradycyjnie od pięciu lat na obiektach Szczecińskiego Centrum Tenisowego. Sopocianin w całej imprezie nie przegrał ani jednego seta. W finale pokonał Białorusina Ilję Iwaszkę 7:6 (7-3), 6:2.

- Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo, bo to już ostatnia szansa na wygranie młodzieżowego turnieju w Szczecinie. Za miesiąc kończę 18 lat i od lata będę chciał startować we wszystkich możliwych turniejach seniorskich - powiedział Ciaś.

Zawodnik SKT Sopot jest pierwszym Polakiem od 2008 r., który wygrał Puchar Magnolii. Poprzednio zwycięzcą był szczecinianin Rafał Gozdur, który już rozstał się z tenisem.

Wśród dziewcząt najlepiej z reprezentantek Polski wypadła Paulina Czarnik. Mieszkająca w Czańcu, ale reprezentująca barwy szczecińskiego Promastersu, zawodniczka dotarła do ćwierćfinału, gdzie uległa późniejszej finalistce Violecie Jankovic z Serbii.

Reklama

Turniej wygrała Justyna Mikulskite z Litwy, która ze Szczecina wywiozła dwa Puchary Magnolii, bo do zwycięstwa singlowego dorzuciła wygraną w deblu.

Wyniki finałów:

dziewczęta:

singiel:

Justyna Mikulskite (Litwa) - Violeta Janković (Serbia) 6:4, 6:7 (4-7), 6:3

debel

Justyna Mikulskite, Agne Cepelite (Litwa) - Paulina Czarnik, Bogna Nowicka (Polska) 6:2, 6:2

chłopcy:

singiel:

Paweł Ciaś (Polska) - Ilja Iwaszka (Białoruś) 7:6 (7-3), 6:2

debel:

Ilja Iwaszka, Maksim Jorsz (Białoruś) - Phillip Gresk, Kamil Majchrzak (Polska) 7:6 (7-3), 6:2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne