Reklama

Reklama

Paula Kania - Annika Beck 2:6, 2:6 w II rundzie Rolanda Garrosa

Paula Kania przegrała z Niemką Anniką Beck 2:6, 2:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, który odbywa się na kortach ziemnych w Paryżu. Oznacza to, że w grze pojedynczej kobiet nie mamy już swoich reprezentantek.

160. w rankingu WTA Polka do turnieju głównego musiał przebijać się z kwalifikacji, więc dla niej spotkanie na korcie numer pięć było już piątym w tej imprezie.

W pierwszej rundzie turnieju głównego 22-letnia tenisistka wyeliminowała inną Niemkę Monę Barthel.

Z kolei Beck niespodziewanie pokonała Agnieszkę Radwańską, która w tegorocznym Rolandzie Garrosie była rozstawiona z numerem 14.

Kania już w pierwszym swoim gemie serwisowym musiał bronić break-pointa. Udało jej się to, ale w czwartym gemie Niemka jednak przełamała jej podanie, obejmując prowadzenie 3:1.

Reklama

Sytuacja powtórzyła się w ósmym gemie, dzięki czemu Beck wygrała seta 6:2.

Pierwszy gem drugiej partii był wyrównany, Polka miała nawet break-pointa, ale ostatecznie rywalka utrzymała swój serwis.

Beck gładko wygrała następnego gema, nie tracąc nawet punktu, ale Kania natychmiast odrobiła stratę przełamania i przegrywała 1:2.

Potem obie tenisistki zwyciężały przy własnych serwisach, jednak w szóstym gemie Polka nie utrzymała podania i Niemka wyszła na prowadzenie 4:2.

Następne dwa gemy również padły łupem Beck, choć w ósmym gemie Kania obroniła dwie piłki meczowe, która zakończyła spotkanie po godzinie i 13 minutach.

W trzeciej rundzie 83. w rankingu WTA Niemka zmierzy się z lepszą z pary Jelina Switolina (Ukraina, 19.) - Julia Pitincewa (Kazachstan).

2. runda gry pojedynczej kobiet:

Paula Kania (Polska) - Annika Beck (Niemcy) 2:6, 2:6

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy