Reklama

Reklama

Oświadczenie organizatorów Australian Open ws. Novaka Djokovicia

Novak Djoković nie może wystąpić w Australian Open po tym, jak jego wiza została anulowana. Serb wkrótce opuści kraj, a organizatorzy wielkoszlemowego turnieju wydali oświadczenie, w którym przyznali, że "szanują" decyzję Sądu Federalnego.

Djoković zaskarżył decyzję ministra ds. imigracji, który na mocy nadanych mu uprawnień anulował wizę. Sąd nie przychylił się jednak do jego stanowiska i podjął decyzję, która w zasadzie zamknęła temat. Serba w Australian Open nie zobaczymy, a jego miejsce zajmie 150. w rankingu ATP Włoch, Salvatore Caruso.

Djoković poza Australian Open. Jest komunikat organizatorów

Kilka godzin po tym, jak sąd ogłosił swój werdykt, oświadczenie wydali organizatorzy AO. 

"Tennis Australia szanuje decyzję Sądu Federalnego. Zgodnie z regulaminem, miejsce Djokovicia zajmie szczęśliwy przegrany" - czytamy.

"Liczymy na ekscytujący turniej, a zawodnikom życzymy powodzenia" - dodano. 

Reklama

Pierwszym rywalem Djokovicia miał być jego rodak, Miomir Kecmanović, a spotkanie odbyć miało się w poniedziałek.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy