Reklama

Reklama

Ona wygrała pierwszy mecz w Wimbledonie, a dom jej rodziców zbombardowano

Ukrainka Anhelina Kalinina przyznała, że do zwycięstw w Wimbledonie motywują ją zarobienie jak największej liczby pieniędzy, aby pomóc ludziom w jej kraju przetrwać wojnę. Cztery miesiące temu Ukraina została zaatakowana przez Rosję.

Po pierwszym swoim zwycięstwie w turnieju głównym w Londynie Kalinina przyznała, że dom jej rodziców w Irpinie został zbombardowany przez Rosjan.

"W takiej sytuacji trudno się skupić, ale to czy wygram, czy przegram ma znaczenie" - przyznała tenisistka.

Sprawdź jak idzie Polakom na Wimbledonie - obejrzyj wideo z Londynu!

25-letnia Kalinina dodała, że jej rodzice są bezpieczni i na czas odbudowy domu zamieszkali w jej mieszkaniu.

Reklama

Jednakże na okupowanym terytorium utknęli dziadkowie zawodniczki, którzy mieszkają "obok rosyjskich żołnierzy z wszystkimi tymi militarnymi rzeczami".

Tenis. Ukrainka im więcej wygra, tym więcej pomoże

"Im więcej wygram, tym więcej pomogę, nie tylko swojej rodzinie, ale także innym rodzinom, innym ludziom" - powiedziała rozstawiona z numerem 29. Kalinina po zwycięstwie nad Węgierką Anną Bodnar 4:6, 6:2, 6:4.

"Nie jestem supergwiazdą, więc pomagam na ile mogę. To dla nich dużo, a dla mnie to ogromna motywacja do gry. Olbrzymia" - dodała.

W drugiej rundzie gry pojedynczej Kalinina zagra z rodaczką Łesią Curenko.

33-latka przyznała, że 100 metrów obok jej domu w Kijowie spadły bomby i regularnie pracuje z psychologiem, próbując uporać się z traumą tego, co dzieje się w jej kraju.

Wimbledon 2022. Kiedy i gdzie oglądać transmisje?

Transmisje Wimbledonu 2022 w dniach 27 czerwca-10 lipca zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz meczów Igi Świątek i  Huberta Hurkacza, w akcji zobaczymy najlepszych tenisistów świata. Wimbledon będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu. Mecze Świątek, Hurkacza i innych skomentują między innymi Dawid Olejniczak czy Marcin Muras.

Szczegółowy plan transmisji Wimbledonu 2022 będzie dostępny na stronie Polsatsport.plMecze Świątek i Hurkacza na Wimbledonie będzie można oglądać w najwyższej jakości w telewizji na sportowych antenach Polsatu oraz w internecie i na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem platformy Polsat Box Go

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL