Reklama

Reklama

Nuria Llagostera Vives zdyskwalifikowana za doping

Hiszpanka Nuria Llagostera Vives, znana głównie z gry deblowej, została zdyskwalifikowana na dwa lata za stosowanie dopingu - poinformowała w poniedziałek Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF).

W organizmie 33-letniej tenisistki wykryto obecność niedozwolonego środka - metamfetaminy. Próbkę pobrano w lipcu, przy okazji turnieju w amerykańskim Stanford, a przebadano w laboratorium w Montrealu.

ITF poinformowała, że Llagostera Vives została przesłuchana 29 października, ale nie była w stanie wytłumaczyć, w jaki sposób zakazany środek dostał się do jej organizmu.

Jak dodano, Hiszpanka została zdyskwalifikowana na dwa lata, począwszy od 8 września (wtedy rozpoczęło się jej tymczasowe zawieszenie) do 7 września 2015.

Reklama

Llagostera, która w swojej tenisowej karierze wygrała dwa turnieje singlowe i 16 deblowych, zaprzeczyła, jakoby świadomie zażywała doping. Zasugerowała, że mogła przypadkowo skorzystać z niewłaściwego pojemnika z wodą podczas treningu.

Hiszpanka najwyżej w rankingu singlowym była klasyfikowana na 35. miejscu w czerwcu 2005 roku, a w deblowym na piątym w listopadzie 2009.

Reklama

Reklama

Reklama