Novak Djoković zainwestował w firmę opracowującą lek na koronawirusa
Serbski tenisista Novak Djoković w czerwcu 2020 roku zainwestował w duńską firmę QuantBioRes z branży farmaceutycznej, która zajmuje się między innymi opracowaniem leku na koronawirusa. W ostatnim czasie Djoković nie został dopuszczony do wielkoszlemowego Australian Open, ponieważ nie jest zaszczepiony, czego wymagało australijskie państwo.
"Joker" po wielu zwrotach wydarzeń nie wziął udziału w Australian Open. Australia powołując się na wewnętrzne przepisy odmówiła pobytu Serbowi, który nie poddał się szczepieniu i chciał brać udział w prestiżowych zawodach na zasadzie wyjątku medycznego.
Wiele osób na świecie zaczęło utożsamiać Djokovicia z przedstawicielem nurtu przeciwnego szczepieniom i lekceważącemu koronawirusa.
Okazuje się, że tenisista traktuje kwestię COVID-19 bardzo poważnie. Na tyle, że zainwestował własne pieniądze w wynalezienie lekarstwa przeciwko temu schorzeniu.
QuantBioRes, firma w którą zainwestował "Djoko", zatrudnia 11 naukowców. Pracują oni nad wynalezieniem lekarstwa na koronawirusa - co mogłoby pomóc w ograniczeniu szczepień. Prace nad medykamentem są już zaawansowane, latem mają rozpocząć się badania kliniczne.
Czytaj także:
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.