Reklama

Reklama

Novak Djoković wyeliminowany z własnego turnieju

Lider rankingu tenisistów Serb Novak Djoković nie zagra w finale turnieju w Belgradzie z cyklu Adria Tour, którego jest pomysłodawcą. W stolicy Serbii triumfował Dominik Thiem. W finale trzeci w rankingu ATP Austriak pokonał 32. rakietę świata, Serba Filipa Krajinovicia 4:3, 2:4, 4:2.

Djoković w ostatnim meczu fazy grupowej zdołał odnieść zwycięstwo, ale Niemca Alexandra Zvereva pokonał w trzech setach 4:0, 1:4, 4:2.

Dzięki temu w grupie A najlepszy okazał się Krajinović, który awans przypieczętował wygraną z rodakiem Viktorem Troickim 4:0, 4:3 (7-5). W grupie B komplet trzech zwycięstw odniósł Thiem. W niedzielę pokonał Bułgara Grigora Dmitrowa 4:3 (7-2), 4:3 (8-6).

Adria Tour to impreza organizowana przez lidera światowych list - Djokovicia, który do gry zaprosił innych czołowych graczy.Turnieje rozgrywane mają być tylko w weekendy, a pojedynki - w skróconej formie. Do dwóch wygranych setów, w których jednak trzeba triumfować tylko w czterech gemach. Mimo pandemii koronawirusa mecze w Belgradzie gromadziły na trybunach tysiące fanów.

Z powodu pandemii koronawirusa cykl turniejów tenisowych ATP został zawieszony co najmniej do końca lipca. Djoković jest sceptyczny co do możliwości tak szybkiego powrotu do organizacji dużych turniejów w ostrym reżimie sanitarnym. Sprzeciwia się też ewentualnym obowiązkowym szczepieniom na COVID-19, gdyby były dostępne.

- Nie płaczę, ponieważ odpadłem z turnieju. Jestem po prostu przytłoczony emocjami, ponieważ przypomniało mi się moje dzieciństwo. To było emocjonujące kilka dni i dziękuję wszystkim, którzy to umożliwili. Kocham was wszystkich i bardzo dziękuję za przybycie - powiedział Djoković do kibiców.

Po dwudniowym turnieju w Belgradzie uczestnicy Adria Cup przeniosą się do chorwackiego Zadaru. Kolejnym przystankiem miała być Czarnogóra, ale z powodu wciąż obowiązujących ograniczeń w podróżowaniu rywalizacja w tym kraju została odwołana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL