Reklama

Reklama

Novak Djoković odwiedził archeologa, promującego "lek” na koronawirusa

Novak Djoković, utytułowany serbski tenisista, po uwolnieniu się od koronawirusa, odwiedził kontrowersyjnego archeologa Semira Osmanagicia. "Naukowiec" twierdzi, że odkryte przez niego Piramidy Słońca w Bośni, są lekarstwem na wirusa.

W czerwcu media obiegła informacja o tym, że Novak Djoković zaraził się koronawirusem. Wcześniej Serb zorganizował cykl pokazowych turniejów tenisowych, po których okazało się, że niektórzy uczestnicy uzyskali pozytywny wynik testów na COVID-19. 

Cykl patronowany przez czołowego światowego tenisistę wzbudził spore kontrowersje ze względu na brak przestrzegania zasad sanitarnych podczas wydarzenia. Przede wszystkim sportowcy zapomnieli o wymaganym dystansie społecznym.

Szybko okazało się, że zaraziła się również żona tenisisty, a całe zdarzenie wywołało falę negatywnych opinii skierowanych w kierunku wielokrotnego zwycięzy turniejów wielkoszlemowych. Serb wcześniej negatywnie wypowiadał się bowiem na temat obostrzeń, jakie mają ostać wprowadzone podczas US Open.

Reklama

Kryzys wizerunkowy sportowca wydaje się nie mieć końca. Niedawno Djoković odwiedził Semira Osmanagicia, który miał odkryć w Bośni Piramidy Słońca, będące lekiem na koronawirusa.

Archeolog uważa się za odkrywcę obiektów o ponadnaturalnych właściwościach.

Podczas spotkania "naukowiec" zadał pięć pytań gwiazdorowi, które według serbskich mediów dotyczyły między innymi tego, kim jest Djoković lub jak zostać Novakiem Djokoviciem.

"Uważam się za człowieka, który żyje świadomie przez cały czas i jest wdzięczny za wszystko. [...] Bardzo się cieszę, że jestem zdrowy, że mam rodzinę i odniosłem sukces w mojej wielkiej miłości do sportu, czyli do tenisa. Czuję się kompletny" - miał oznajmić sportowiec.

Piramidy Słońca mają rzekomo przyczyniać się do wzmocnienia układu odpornościowego. Teorie archeologa nie są w żaden sposób potwierdzone przez prawdziwych naukowców.

Osmanagić ogłosił odkrycie piramid w 2005 roku. Teorie o specyficznych właściwościach budowli, pomimo kontrowersji, przyciągają każdego roku coraz więcej turystów.


Dowiedz się więcej na temat: Novak Djoković | tenis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje