Reklama

Reklama

Novak Djoković na początek stawia na turnieje pokazowe

Novak Djoković, który z powodu kontuzji łokcia nie występował w zawodowym męskim cyklu od lipca, wróci do rywalizacji na światowych kortach w dniach 28-30 grudnia w Abu Dhabi podczas turnieju Mubadala World Tennis Championship. Przed Australian Open Serb wystąpi też w innej pokazowej imprezie, tym razem w Melbourne.

Drugą pokazową imprezę z udziałem Djokovicia w nowym sezonie zaplanowano na 10 stycznia.

W turnieju Tie Break Tens na Margaret Court Arena w Melbourne Park rywalizować będzie ośmiu tenisistów. Każdy z meczów rozegrany zostanie w formacie tie-breaku do dziesięciu wygranych punktów. Triumfator imprezy zgarnie 250 tys. dolarów. Wcześniej imprezy w tym formacie rozgrywano już w Londynie i Wiedniu.

Obok Nole’a swój udział w niej potwierdził już reprezentant gospodarzy Nick Kyrgios.

- Nie mogę doczekać się tej chwili przyjemności. Mam nadzieję, że publiczność mocno zaangażuje się w przebieg turnieju - podkreślił Kyrgios.

Reklama

Niezwykle ciepło o jednodniowej pokazówce w Melbourne już wcześniej wypowiedział się dyrektor Australian Open Craig Tiley.

- Jestem absolutnie zachwycony, że impreza w takim formacie pojawi się u nas. Będzie szybko, atrakcyjnie i na wszystkich czeka mnóstwo zabawy - zaznaczył Tiley.

W 2018 roku Australian Open, pierwszy wielkoszlemowy turniej w sezonu, rozpocznie się 15 stycznia.

br

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL