Reklama

Reklama

Novak Djoković mógł zostać narciarzem

Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djoković na progu sportowej kariery długo zastanawiał się, czy nie wybrać ...narciarstwa. - Moja rodzina jest silnie związana z tym sportem. Byłem na stoku jeszcze zanim odbiłem pierwszą w życiu piłkę - przyznał Serb.

Ośmiokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych powiedział w rozmowie z dziennikiem "The Guardian", że rodzice dali mu wolną rękę przy wyborze swojej przyszłości.

- Ojciec nigdy mnie do niczego nie zmuszał, nie narzucał mi własnych ambicji. Poważnie zastanawiałem się nad narciarstwem, ale w końcu wybrałem tenis. Okazało się, że to była słuszna decyzja - powiedział Djoković.

Jednocześnie przyznał, że ma ogromny sentyment do nart.

- Kocham tenis całym sercem, to dla mnie sport numer jeden. Ale mam wrażenie, że nie ma lepszego uczucia niż zjeżdżanie z góry po stoku. To niesamowite wrażenie. Narty to wciąż moja największa sportowa pasja - podkreślił zwycięzca tegorocznego Australian Open.

Reklama

27-letni Djoković ma w dorobku 49 tytułów w turniejach ATP. Liderem rankingu jest od lipca 2014 roku, wcześniej prowadził w tej klasyfikacji od listopada 2012 do września 2013. Jest także znany z poczucia humoru, którym zaskarbił sobie sympatię kibiców i mediów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje